Яке воно, місто майбутнього?

3 березня 2019 року
     Забудова центру та історичних районів ущільнюється непривабливими висотними будинками, околиці забудовуються багатоповерховими стінами. Місто стрімко втрачає своє архітектурне обличчя, а девелопери стверджують, що таким чином Київ розвивається.

     Проблему хаотичної забудови міста студенти факультету землевпорядкування мали змогу побачити і на фотовиставці «Архітектура. Громада. Час», яка днями проходила у Малій Галереї центру «Мистецький Арсенал» м. Києва. Цей захід для них був не тільки цікавим, а й пізнавальним, оскільки процес регулювання використання територій залежить не лише від містобудівної стратегії, а й від землевпорядного процесу. Саме через суперечливі відведення земельних ділянок в історичному ареалі міста починається модна новобудова, яка нівечить загальну картину міста, а бізнес-забудовники визначають функціональне призначення території, обсяги і висотність будівель, транспортні зв’язки і навіть розвиток приміських територій.

     Проект «Архітектура. Громада. Час» – платформа соціальної активності, що створює простір для діалогу, досліджує феномен будівництва в міському просторі, соціальні зв’язки, історичну та культурну спадщину. У програмі виставки працювала «Дискусійна платформа», де учасники, зокрема, і наші студенти, обговорювали, чи може архітектура формувати візуальний образ сучасної України.

     Представлені роботи розкривали особливості забудови українських міст, зокрема міста Києва. Більшість світлин («Новий Київ», «Війна», «Рай ОN / Троєщина») були присвячені одвічному конфлікту громади та забудовників. Вирізнялися проекти «Святе місце» – про архітектуру нових храмів, «Оголений модернізм» – про людей, які зберігають пам’ять про радянський модернізм на своєму тілі, а також фотопроекти про міське середовище Києва.
     Серед авторів робіт, які були представлені на виставці, є як професійні фотографи, так і архітектори, журналісти та дизайнери, які досліджують актуальні проблеми та трансформації міського середовища.

  

     Студенти І, ІІ курсів та магістри І року навчання факультету землевпорядкування, які разом із наставниками академічних груп Оксаною Кустовською та Людмилою Гунько відвідали цей захід, ще раз переконалися, що від їх професіоналізму в майбутньому залежить чи не втратить столиця вигляд європейського міста, чи не перетвориться на кам’яні джунглі, чи не втратить історичну забудову, чи залишаться місця для відпочинку, та й взагалі, чи буде забезпечений сталий розвиток наших міст.

 

Богдана Якубенко,
магістр кафедри землевпорядного проектування

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook