Застосування квадрокоптера для оперативного отримання інформації про стан полів

30 серпня 2015 року

     Минулого тижня аспіранти кафедри автоматики і робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка Чирченко Д.В., Охріменко П.Г. відвідали ВАТ "ТЕРЕЗИНЕ" Білоцерківського району Київської області. Мета візиту – проведення досліджень в рамках дисертаційних робіт по оптимізації процесів збору та ефективної переробки органічної сировини, яка залишається на полях після збору врожаю у вигляді соломи та листостебельної маси, а також спеціально вирощених енергетичних рослин.

     Для отримання даних про стан сільськогосподарських угідь було використано безпілотний літальний апарат на базі квадрокоптера, що обладнаний спеціальними датчиками позиціонування по GPS координатах, висотомірами та камерами з високою розподільною здатністю.
      Окрім знімків поля з різної висоти та під різними кутами, також вдалося отримати ортоплани ландшафту полів із ще не зібраними рослинами та залишками органічної сировини після проходження збиральної техніки. Зокрема, досліджувалися поля з зерновими, кукурудзою, ріпаком та соєю. Зроблені лінійні виміри висоти рослин, відстані між ними, а також залишків органічної сировини після збору врожаю.

     Попередньо отримані дані засвідчили нерівномірність у рості рослин та забур’яненості. Висловлена думка про нерівномірність внесення добрив, гербіцидів та не врахування під час цих процесів особливостей поля (впадин та лагун). Також аспіранти зауважили, що для оптимального процесу засіву полів енергетичними рослинами було б добре мати статистичні дані попередніх років. Це уможливило б за допомогою дорадчої системи підтримки прийняття рішень робити висновки та пропонувати оптимальні маршрути проходження техніки під час засіву і кількості необхідного насіння у кожному конкретному місці для рівномірності сходження рослин.

    

     Отримані дані взяті для подальшого аналізу та будуть представлені в дисертаційних роботах аспірантів.

Дмитро Комарчук,
старший викладач кафедри автоматики і
робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook