ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА «УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ТА КОНСАЛТИНГОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 073 «МЕНЕДЖМЕНТ»
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНУ ПРОГРАМУ
НУБіП України є провідним університетом науково-дослідницького типу, який об'єднує науково-виробничу, навчальну і соціально-культурну сфери для забезпечення безперервного інноваційного процесу та формує систему професійних знань та умінь для практичного застосування із метою забезпечення ефективного функціонування інноваційних фірм, стартап-компаній, як інтелектуальних підприємницьких організацій в розвитку агробіотехнологій.
Кафедра публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва є структурним підрозділом Навчально-наукового інституту неперервної освіти і туризму Національного університету біоресурсів і природокористування України. Історія діяльності кафедри управління науково-технічним прогресом АПК починається з 1985 р., створеної у Республіканській вищій школі управління агропромисловим комплексом Міністерства сільського господарства УРСР. Після низки реорганізацій у січні 2005 року створено кафедру інноваційної діяльності в АПК. https://nubip.edu.ua/node/1192/2.
У 2014 році на кафедрі інноваційної діяльності в АПК було відкрито спеціальність 8.18010012 «Управління інноваційною діяльністю» галузі знань 1801 «Специфічні категорії», яка в процесі реформування увійшла в спеціальність «Менеджмент».
У 2018 р. було здійснено чергову акредитацію освітньо-професійної програми «Управління інноваційною діяльністю» спеціальності 073 «Менеджмент» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти https://nubip.edu.ua/node/54281 відповідно до рішення Акредитаційної комісії від 27.12.2018 р. протокол №133 та отримано сертифікат про акредитацію УД11006772.
На основі рекомендацій ради роботодавців, міжнародних концептуальних положень в сфері інновацій і консалтингу та вимог сьогодення в 2023 році прийнято рішення Вченою радою ННІ неперервної освіти і туризму приєднати до інноваційної консалтингову діяльність і освітньо-професійна програма отримала нову назву «Управління інноваційною та консалтинговою діяльністю».
Освітній процес за ОПП здійснюють висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, кваліфікація та досвід роботи яких дозволяють забезпечити належну якість підготовки фахівців. Під час реалізації ОП підтримуються тісні зв’язки з роботодавцями – провідними структурами, які забезпечують ефективне функціонування інноваційної екосистеми.
Для провадження освітньої діяльності за ОПП використовується матеріально-технічна база (навчальні аудиторії, спеціалізовані лабораторії, комп’ютерні класи, мультимедійне обладнання, бази практик та ін.), санітарно-технічний стан і оснащення якої повністю дозволяють забезпечити виконання навчального плану за ОПП.
Ринок праці в Україні потребує фахівців в апараті управління центральних державних і регіональних органів, підприємств, установ та організацій, консультаційних центрів, консалтингових організацій, технопарків та інноваційних структур, інноваційних фондів та інноваційних фінансово-кредитних установ, науково-виробничо-технічних агрокомплексів, фінансово-промислових груп, наукових та навчальних закладів освіти, тощо. Тому сьогодні потрібні фахівці високого рівня, які володіють не тільки спеціальними знаннями, але й спроможні приймати стратегічні і тактичні інноваційні рішення, виявляти перспективні наукові розробки, стартапи та впроваджувати їх у виробництво.