Пошук проєктів у рамковій програмі HORIZON

3 жовтня 2023 року
   Професор кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Василь Юхновський прийняв участь у форумі «Брокерська подія HORIZON Europe для кластеру 6 – проєкти 2024 року». Форум відбувся 26 вересня у Брюсселі в палаці Європейської комісії Карла Великого за сприяння організації CARE4BIO. Ця організація допомагає встановити робочі контакти між координаторами, які шукають нових партнерів, і підвищити рівень охоплення пропозицій HORIZON Europe. У форумі взяли участь понад 200 учасників з 29 країн, які представляли університети, малі та середні підприємства, науково-дослідні установи, великі компанії, консалтингові групи тощо.

  Інтереси учасників різнобічні – сільське господарство, біорізноманіття, захист рослин, грунтознавство, технології обробітку грунту, аквакультура, нанотехнології та ін. І звичайно – ландшафти в умовах зміни клімату, пов’язані з ними екологічні аспекти тощо.
  Формат форуму передбачав проведення двох сесій по 12 п’яти-хвилинних флеш-презентацій, а у перерві між ними 20-хвилинні двосторонні зустрічі зацікавлених сторін. Багато учасників, які розробляють екологічні проекти, зацікавилися агролісомеліорацією, представленої у доповіді Василя Юхновського «Післявоєнне відновлення лісової компоненти агроландшафтів методом інноваційного агролісівництва»

  

  Основна ідея запропонованого проекту полягає в оптимізації просторової структури агроландшафтів із застосуванням різних видів систем агролісівництва. При цьому значна увага приділяється реконструкції існуючих лісових смуг, пошкоджених природними та антропогенними факторами та військовими діями, з одночасним перетворенням їх на систему сільво-орного агролісівництва. 

  

  Під час доповіді анонсовано подачу запиту на фінансування проєкту AgroCLIP “Agroforestry for Climate Resilient Landscapes in Pannonia”, учасником якого є співробітники кафедри: Юхновський В.Ю., Соваков О.В., Малюга В.М., Тупчій О.М. Також озвучено пропозицію щодо створення консорціуму для розробки запиту «Реінтродукція ландшафтних особливостей у районах інтенсивного землеробства» в рамках програми HORIZON-2024, представлення якого відбудеться на початку наступного року.
  Проф. Юхновський В.Ю. обговорив співробітництво з 14 діловими партнерами. Запити включали застосування точного землеробства, відновлення ґрунтів, якості продуктів харчування, захисту рослин та інших. В цьому контексті по першим двом напрямам вже передані контактні дані закордонних партнерів на співробітництво агробіологічному факультету (доц. Кравченко Ю.С.).
  На форумі було анонсовано «Агролісомеліорацію» як потужний засіб боротьби зі зміною клімату, а також Європейську федерацію агролісівництва (EURAF), яка просуває агролісомеліорацію в агроландшафтах і членом якої є Українська асоціація агролісівництва.
  Крім офіційних зустрічей відбулися творчі дискусії з експрезидентом EURAF Патриком Вормсом, генеральним секретарем Костянтином Мурару та іншими учасниками форуму. 

  Цей захід є дуже корисним, оскільки на таких зустрічах було вирішено багато спільних питань, проведено обмін науковими ідеями і думками, налагоджено тісний зв’язок між учасниками для подальшого співробітництва.

Олександр Соваков,
доцент кафедри відтворення лісів
та лісових меліорацій

 

 

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook