На базі Немішаївського фахового коледжу обговорили стратегію державно-приватного партнерства у сфері фахової передвищої освіти

22 вересня 2023 року
  На базі Немішаївського фахового коледжу НУБіП України пройшло засідання круглого столу «Стратегії державно-приватного партнерства у сфері фахової передвищої освіти».

  Участь у ньому взяли представники Київської обласної ради, Бучанської районної воєнної адміністрації, Міністерства освіти і науки, Державної служби якості освіти, Національного агентства кваліфікації, Київської обласної державної адміністрації, ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти головного управління Держпродспоживслужби в Київській області», науково-педагогічні та педагогічні працівники, стейкхолдери, представники громадських організацій, що зацікавлені у висвітленні проблеми ролі та функцій такого партнерства у формуванні освітніх та освітньо-виробничих кластерів і, звісно, НУБіП, коментує перебіг подій директор коледжу Володимир Альохін. Вони проаналізували проєкти державно-приватного партнерства, долучилися до визначення шляхів майбутньої співпраці та координації партнерів.

  Гостям представили нові сучасні навчально-виробничі лабораторії коледжу – «Лікувально-діагностичний центр ветеринарної медицини» (створеної і оснащеної за сприяння фірми Cargill), «Якість та безпека харчових продуктів та продовольчої сировини», «Відновлювальні джерела енергії» і діючого макета теплиці для ведення агробізнесу. Як зрозуміло навіть за їхніми назвами, вони стосуються найактуальніших напрямків.
  Серед наробок останнього часу, який продемонстрували господарі, був і комплекс сонячних батарей, які використовуються для часткового покриття власних потреб у електроенергії.

 

 

 

 

  Вітаючи учасників круглого столу, ректор Станіслав Ніколаєнко підкреслив: його тематика вельми актуальна і багатогранна. Завдання університетських коледжів – це якісна освіта і створення умов для навчання, щоб наш випускник був фахівцем і патріотом. А бізнесу, серед представників якого, знову ж таки, багато володарів дипломів НУБіП, допомагати їм у цьому. Держава ж має стимулювати таку співпрацю. Бо ж навіщо ламати зв’язку коледж-бізнес-університет, якщо вона працює, і працює ефективно.

  Станіслав Ніколаєнко вручив відзнаки НУБіП представникам ТОВ «АТ Каргілл» – колективу та керівниці відділу переробки Анні Литовченко (до речі, випускниці нашого вишу), директору ГО «Асоціація ветеринарних спеціалістів коледжів України» Олександру Шупику, ДП НГ «Нива», ТОВ «Церсаніт інвест», «Брусилівський маслозавод».

 

 

   

 

  Також університетські подяки були вручені викладачам і співробітникам коледжу – заступнику директора Олександру Вергелесу і т.в.о. заступника директора Валерію Щеку, очільникам відділень Людмилі Донській, Юлії Латушко, Василю Овчаруку та їхнім колегам Інні Деремет, Григорію Батюку, Михайлу Адамовичу, Євгену Баранову.

  Учасників вітала заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова: коледж, який цього року відзначатиме 111 років (!), напевно ще ніколи не зазнавав такої наруги, як весною 2022 року від рук рашистів, які окупували селище Немішаєве. Та його люди вистояли і відновили за допомогою університету його матеріально-технічну базу і навчальний процес. А прагнення до подальшого розвитку ніколи і не зникало. І обласна рада підтримує цей навчальний заклад та дякує бізнесу, який допомагає Немішаївському фаховому коледжу.
  Учасники круглого столу мали можливість подискутувати і про нормативне регулювання та основні фактори розвитку державно – приватного партнерства у сфері фахової передвищої освіти, його роль у впровадженні нових технологій, інновацій в освітній процес та підвищенні кваліфікації педагогічних працівників, кроки щодо впровадження дуальної освіти. Обговорили також довгострокові візії та стратегії і підписання відповідних меморандумів.

 

  Спираючись на висловлені пропозиції, вони підготували ряд рекомендацій. Зокрема, звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо пільгового оподаткування підприємств, що надають допомогу закладам освіти. Звернутися до МОН та профільного комітету Верховної Ради України з пропозицією не руйнувати усталені зв’язки з університетами та коледжами, напрацювати систему освіти (доцільно не вилучати відокремлені структурні підрозділи зі структури університетів, залишити за ними право вести підготовку фахівців), до міністра освіти і науки з провести зустріч очільника галузі з керівниками коледжів для вирішення проблем, що виникли за останній час. Запропонували також узагальнити та поширити серед закладів фахової передвищої освіти України досвід роботи колективу Немішаївського фахового коледжу НУБіП з питань державно-приватного партнерства тощо.


Пресслужба університету
 


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook