ОПП Магістр "Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка"

Загальні відомості про ОП, історію її розроблення та впровадження

Освітньо-професійна програма «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» є нормативним документом НУБіП України, у якому визначено основні компетентності, зміст та нормативний термін підготовки за другим (магістерським) рівнем, встановлено вимоги до змісту, обсягу та тривалості освітніх компонентів професійної підготовки фахівців. Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) є державним закладом і функціонує відповідно до чинного законодавства та Статуту університету. НУБіП України відноситься до категорії дослідницьких університетів, є провідним закладом вищої освіти з підготовки фахівців для агропромислової та природоохоронної галузей економіки.
Підготовка здобувачів вищої освіти в галузі знань «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» здійснюється в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження. Підготовку магістрів рівня вищої освіти з ОПП «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» спеціальності «174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» (АКІТР) здійснює кафедра «Автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка» (АРС). Кафедра розпочала своє існування у квітні 1974 року як кафедра автоматизації сільськогосподарського виробництва в Українській сільськогосподарській академії. У 2009 р. кафедра була перейменована на кафедру автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка, засновника потужної наукової школи вчених.
Навчальний процес за програмою забезпечують науково-педагогічні працівники – 10 у т.ч.: доктори наук, професори – 4; кандидати наук, доценти – 6; кандидати наук. Кафедра використовує 6 спеціалізованих лабораторій, проблемну науково-дослідну лабораторію, 4 комп’ютерні класи, оснащені сучасним навчальним і науковим устаткуванням. ОПП розроблена згідно нормативно-правової бази, що регулює питання здобуття вищої освіти. Створенню ОПП передувала системна робота з формування програмних результатів навчання, які б чітко відповідали вимогам ринку праці до фахових компетентностей і, вже на підставі затребуваних ринком праці компетентностей, формувались робочі програми навчальних дисциплін. Обсяг ОПП у 2024 р. - 90 кредитів ЄКТС. Термін навчання 1 рік 4 міс. за денною формою навчання. За період реалізації ОПП, з метою удосконалення її змістовного навантаження та супроводу, змінювався склад проектної групи, рецензенти, залучалися здобувачі вищої освіти, представники академічної спільноти, змінювався обсяг і наповнення програми відповідно до змін нормативно-правових актів та рекомендацій стейкхолдерів. Перелік компетентностей випускника сформований з урахуванням сучасних вимог до здатності розв'язувати складні завдання та проблеми у галузі автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки. Проектною групою на підґрунті освітньої програми розроблений навчальний план, який визначає перелік та обсяг навчальних дисциплін у кредитах ЄКТС, послідовність вивчення дисциплін, форми проведення навчальних занять та їх обсяг, графік навчального процесу, форми поточного і підсумкового контролю. Атестація випускників ОПП проводиться у формі публічного захисту магістерської кваліфікаційної роботи.
Ціллю ОП є забезпечення умов формування і розвитку магістрами програмних компетентностей, що дозволять їм оволодіти основними знаннями, вміннями, навичками, необхідними для подальшої професійної діяльності. ОП враховує спрямованість університету, а також потребу України впроваджувати новітні комп’ютерно-інтегровані технології, що орієнтовані на АПК України, природоохоронної галузі та економіку країни. Підготовка висококваліфікованих професіоналів, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем розроблення нових й вдосконалення, модернізації та експлуатації існуючих систем автоматизації та їх елементів, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій, оновлення та інтеграції знань в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог.
Унікальність ОП полягає у здатності фахівців застосовувати спеціальні знання для створення ефективних систем автоматизації складних біотехнічних об’єктів, котрі вміщують біологічну складову на основі інтелектуальних методів управління та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

 

 

  

 

Гарант програми

 Болбот Ігор Михайлович


д.т.н., професор кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка

Контактна інформація для надсилання відгуків та пропозицій щодо покращення ОПП:
моб.тел.: (066) 111-89-11,
@mail: [email protected]

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook