Музей історії НУБіП України запрошує на екскурсії. Підсумки роботи першого тижня навчання в НУБіП України

22 серпня 2023 року
«Музеї – не лише місце експонування та збереження культурних пам’яток,
але насамперед простір, де особистість формується, навчається,
включається в процес спільної творчості завдяки
залученню спадщини попередніх поколінь»
Тетяна Трофименко – prostir.museum
 
  Неочікувано швидко промайнув перший тиждень роботи музею історії НУБіП України в новому 2023-24 н. р., немов на одному подиху.
  Працівники музею радо вітали студентів першого курсу навчання зі вдалим складанням всіх іспитів та новим статусом у їх житті – «студент»!
  Приємно спостерігати, як новоспечені студенти жадібно вбирають кожен період з історії вже рідного для них університету, ставлять запитання та усміхаються.
  Працівники музею історії НУБіП України роблять усе, аби, пізнаючи нові віхи з історії нашого університету, студенти все більше пишалися ним та розповідали про НУБіП України іншим. 
1 курс, 1 група (міжнародні відносини). Куратор – Грушецький Б.П.
 
  Дослідники Університетського коледжу Лондона дійшли висновку, що відвідування музеїв та художніх галерей здатне знизити ризик передчасної смерті та уникнути стресу. «У той час як інші види поведінки, пов’язані зі здоров’ям, такі як куріння, алкоголь і фізичні вправи, безсумнівно, є більш значущими показниками смертності, види дозвілля і розваги, які люди не пов’язують зі здоров’ям, підтримують хороше здоров’я і довголіття», – сказала автор опублікованого в медичному журналі The BMJ дослідження Дейзі Фанкур – ukrinform.ua. 
1 курс, група 23003б (психологи). Куратор – Ржевський Г.М.
 

Факти про музеї світу

1. Своє сучасне значення слово «музей» набуло в Епоху Відродження. А взагалі спочатку воно походить від грецького «музеон», що означає «храм музи».
2. У кінці XIX ст. в Україні було засновано кілька історико-археологічних музеїв у Одеській (1825 р.), Миколаївській областях (1898 р.), Херсонський ліцей (1897 р.), Херсонський природничий (заснований професором Пачовським), Київський історичний (1899 р.), Львівський природничо-етнографічний, Полтавський кустарно-промисловий музей (1892 р.) тощо – bookster.com.ua. 
1 курс, 1 група (СК – економісти). Куратор – Ланченко Є.О.
 
3. Широко відомий знаменитий музей мадам Тюссо, найвідоміша виставка воскових фігур. Велика частина його експозиції знаходиться в Лондоні, і вона налічує близько 1000 експонатів.
4. Найбільш відвідуваним музеєм світу є французький Лувр. Щороку тут буває понад 9 мільйонів відвідувачів. Також він є найбільшим музеєм світу – його площа – цілих 58.470 квадратних метрів.
5. Другий за відвідуваністю музей світу, Британський, має експозицію з 8 мільйонів експонатів.
6. Найбільшим музеєм України є Національний художній музей України, заснований у 1899 р. У ньому зберігається більше 40 000 експонатів.
7. Найбільший у світі художній музей розташований у Токіо, столиці Японії.
8. Найдавнішим з нині діючих публічних музеїв світу є Капітолійський музей, розташований у Римі. Він був заснований в 1471 р.
9. В Амстердамі є музей тіла людини, виконаний у вигляді 35-метрового тіла. Відвідувачі переміщуються всередині нього.
10. Нью-Йоркський музей природної історії знімався в різних фільмах частіше, ніж будь-який інший музей світу.
11. У хорватському місті Загреб є Музей розбитих сердець, присвячений нещасній любові.
12. У Канкуні, Мексика, є унікальний підводний музей скульптур. Щоб оглянути їх усі, доведеться зануритися з аквалангом на глибину близько 10 метрів.
13. Національний музей Болівії, Каса де ла Монеда, колишній монетний двір, є найбільш високо розташованим музеєм світу. Він лежить на висоті близько 4100 метрів над рівнем моря, в місті Потосі.
14. У Німеччині є музей брехні, всі експонати якого являють собою підробки. Так, тут виставлені швабра Сталіна, радіо з «Титаніка», вуса Адольфа Гітлера і багато іншого.
15. У японському місті Нагасакі є Музей атомної бомби, експонати якого розповідають про трагедію, що колись розігралася на цьому місці.
16. Литовське село Биетай примітне тим, що тут знаходиться найменший у світі музей, розташований у дуплі старого дуба.
17. У Голлівуді є унікальний Музей смерті. Крім знарядь тортур та інших похмурих експонатів, тут зберігаються також і твори мистецтва, створені серійними вбивцями.
18. В Індійському місті Нью-Делі (фактично районі міста Делі) є музей туалетів.
19. У Парижі, французькій столиці, є музей каналізації, що розташований, власне, у старій каналізації. Щороку його відвідує близько 100.000 чоловік.
20. У Японії є музей сніжинок. Двох однакових експонатів у ньому немає – як відомо, кожна сніжинка унікальна – tsikavi-fakty.com.ua.
 
Музей історії НУБіП України запрошує на екскурсії –
у робочі дні з 08:30 до 17:00.
Тел.: 527-81-20.
Адреса: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15, навч. корп. № 3, каб. 217.
 
 
 
Марія Поливач,

директор музею історії НУБіП України 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook