Спеціальність «Екологія» – свідомий вибір киянки Кіри Комашко
Серед вступників до НУБіП України значною популярністю користується спеціальність 101 «Екологія». Сьогодні нам вдалося поспілкуватися із майбутньою студенткою Кірою Комашко, яка разом із своєю мамою завітала до приймальної комісії з метою подачі документів на факультет захисту рослин біотехнологій та екології.
Шановний абітурієнте, розкажіть трішки про себе.
— Мене звати Кіра Комашко і сьогодні для вступу до університету я вибираю спеціальність 101 «Екологія», оскільки вважаю, що це важлива професія нашого сьогодення і майбутнього. У даній галузі непочатий край роботи, а це і збереження та відновлення природних ресурсів, впровадження екологічно-безпечних технологій, методи очищення поверхневих і підземних вод, розвиток природно-заповідних територій тощо.
У цьому році закінчила навчальний заклад “Спеціалізована школа №250 ІІІІ ступенів з поглибленим вивченням математики Деснянського району міста Києва”. Брала участь у предметних олімпіадах з англійської, української та німецької мов, фізики, хімії, географії. Також проводила проєктну роботу з біології для учнів молодших класів. Займалася на курсах біології, хімії та генетики англійською мовою на базі Київського палацу дітей та юнацтва. Успішно закінчила підготовчі курси НУБіП України. Про університет дізналася із офіційного сайту, де мене зацікавило те, що вищий навчальний заклад співпрацює з міжнародними університетами по обміну студентів, а опісля закінчення навчання студент може отримати подвійний диплом.
Як Ви плануєте використовувати час навчання за обраною спеціальністю?
— За роки навчання за спеціальністю планую пройти практику за кордоном, набути нового зарубіжного досвіду, але в майбутньому працювати й допомагати вирішувати актуальні екологічні проблеми лише в Україні.
Чи застосовуєте Ви у своєму повсякденному житті якісь екологічні ініціативи?
— Так, звісно. На сьогодні разом зі своєю родиною з метою заощадження й раціонального використання води на присадибній ділянці встановили резервуари для збирання опадів, які у подальшому йдуть для поливу культур, які ми вирощуємо. Вважаю, що подібним чином нам вдається зберігати ґрунтові води, які за сучасних змін клімату поступово вичерпуються.
І наостанок, Ваші побажання й очікування від навчання.
— Хочеться сподіватися, що навчання буде очним, оскільки у такому разі ми зможемо тісно співпрацювати із викладачами, уважно слухати їх теоретичний матеріал та безпосередньо виконувати практичні та лабораторні роботи в лабораторіях. Маю надію, що повітряні тривоги не заважатимуть якісному навчанню і отриманню необхідних знань. Вірю, що через рік-другий ситуація в країні покращиться, а я матиму усі можливості для реалізації своїх амбітних професійних цілей.
Розмову провів доцент Євгеній Бережняк,
відповідальний секретар приймальної комісії від
факультету захисту рослин, біотехнологій та екології