Відокремлений підрозділ НУБіП України «Кримський технікум гідромеліорації та механізації сільського господарства»

Адреса: 97200, АР Крим, с.м.т. Советський, вул. Зої Космодем`янської 1.

Тел.: (06551) 9-14-38, 9-13-41

Директор:
Рогозенко Володимир Володимирович

 

Технікум був створений за рішенням Народного комісаріату рільництва в 1929 році у селі Окреч Феодосійського району з метою підготовки механіків для північно - східної частини Криму. Необхідність утворення технікуму в північно-східній частині Криму диктувалася потребою в спеціалістах, головним чином в агрономах та механіках.

Першим директором технікуму був Е.І. Фішер. Агрономічне відділення у технікумі було відкрито у 1933р.

У зв`язку з наміченим будівництвом Північно-Кримського каналу за рішенням Міністерства радгоспів СРСР в 1951 році в технікумі було відкрито відділення гідромеліорації для підготовки спеціалістів техніків-гідротехніків для будівництва та експлуатації гідротехнічних споруд. За період 1954-1976рр. у технікумі збудовано 4 гуртожитки для студентів, два навчальних корпуси, спортивний зал, стадіон.

В 1992 році, відгукнувшись на веління часу, за рішенням Украгропрому була відкрита спеціальність «технік-організатор матеріально-технічного забезпечення і збуту», яка потім трансформувалась в спеціальність «технік-організатор комерційної діяльності». Основної метою та завданнями в галузі освітньої, професійної, виробничої діяльності є:

  • Підготовка техніків- гідротехніків для професійної діяльності в сфері проектування, будівництва, експлуатації меліоративних та водопровідних об’єктів державного і колективного призначення , в установах обласних, проектно – будівельних та експлуатаційних об’єднаннях по меліорації та водному господарстві , в ПМК,БМУ, УЗС на їх дільницях.
  • Підготовка землевпорядників для здійснення професійної діяльності в сфері землевпорядкування , земельного кадастру і проектного – пошукових роботах, об’єктів державного приватного і колективного призначення.
  • Підготовка організаторів комерційної діяльності для професійної діяльності в системах АПК на посадах низового управлінського персоналу і підприємницького маркетингу в сфері реалізації продукції і послуг, в сфері матеріально- технічного забезпечення.
  • Підготовка техніків – механіків для професійної діяльності в галузі механізації виробництва, процесів в рослиницьтві, тваринництві, підсобних підприємствах технічному обслуговуванні і ремонті машино- тракторного парку та його зберігання.

У зв`язку з рішенням Уряду України про перетворення колгоспів та радгоспів та очікуваною земельною реформою в 1993 році була відкрита спеціальність «технік-землевпорядник».

Згідно з рішенням МАК від 20 травня 1993 року (протокол №4 колегії Міністерства освіти України від 23.06.1993 року) Кримський технікум гідромеліорації та механізації сільського господарства був віднесений до І – рівня і отримав право готувати спеціалістів за такими напрямками освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за спеціальностями:

  1. 5.08010102 «Землевпорядкування»
  2. 5.06010302 «Будівництво, обслуговування і ремонт гідромеліоративних споруд»
  3. 5.10010201 «Експлуатація та ремонт машин обладнання агропромислового виробництва»
  4. 5.03050702 «Комерційна діяльність»

У складі технікуму 3 відділення: механізації сільського господарства (проводить підготовку за спеціальностями: «механізація сільського господарства», «комерційна діяльність»; гідромеліорації (проводить підготовку за спеціальностями: «будівництво, обслуговування і ремонт гідромеліоративних споруд» та «землевпорядкування»), заочне відділення.

У навчальному закладі працює 10 циклових комісій, методичні ради та об’єднання, педагогічна рада та щотижневі наради.

Учбово – виховний процес на рівні на рівні державних стандартів якості освіти забезпечують 56 викладачів. У їх числі Заслужений викладач України Мартинова Валентина Анатоліївна, Почесний викладач Національного аграрного університету Стрюкова Антоніна Іванівна, Заслужений працівник НУБіП України - Кормочі Марина Ігорівна, викладач - методист Фролов В’ячеслав Михайлович, 5 чоловік, що мають звання «Старший викладач», 27 – вищої категорії, першу -23, другу -4, кваліфікацію «спеціаліст» -7 викладачів, 6 викладачів мають педагогічне звання «старший викладач» та один викладач- методист».

Навчально – матеріальна база включає 48 кабінетів,13 лабораторій, які оснащені сучасними персональними ПЕОМ, кадро- та кінопроекторами і мультимедійною системою, мають доступ до мережі Інтернет. У технікумі створені належні умови для усестороннього розвитку студентів. Студенти технікуму забезпечені стипендією.

Технікум має бібліотеку, загальний книжковий фонд якої складає 50000 примірників. Читальна зала розрахована на 50 місць, є 2 актових зали. Кожен студент забезпечується літературою з дисциплін, що вивчає. У технікумі є 2 спортивні зали , а також тренажерний зал, майданчик для волейболу, баскетболу, легкоатлетичних вправ, стрілецький тир.

Технікум має сертифікати I рівня акредитації та ліцензію Міністерства освіти і науки України на підготовку і випуск молодших фахівців з напрямів:

  • «Економіка і підприємництво»
  • «Геодезія, картографія і землеустрій»
  • «Механізація і електрифікація сільського господарства»
  • «Водні ресурси».

Для виконання програм з практичного навчання обладнана виробнича майстерня, автотрактородром, є необхідна кількість сільськогосподарської техніки.

Методична робота спрямована на розвиток індивідуальності викладача, підвищення результативності і якості навчально – виховного процесу шляхом впровадження нових технологій навчання в кредитно – модульній системі. Для реалізації цих завдань проведена розробка навчально–методичних комплексів, удосконалюється методичне забезпечення самостійної роботи студентів, розроблена шкала рейтингових оцінок викладачів.

Підготовлено до друку в НМЦ аграрної освіти 4 методичні розробки.

Культурно – масова робота в технікумі будується за 8 основними напрямами(організаційна робота, робота з першокурсниками, з батьками, цивільно – патріотична, морально – правова, трудова, екологічна, фізична та інш.) і спрямована на різнобічний характер майбутніх фахівців сільського господарства. У технікумі впроваджене самоврядування , створена студентська рада.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України за № 517-р від 28 липня 2004 року та наказу НАУ від 05.01.2005 року №5 Кримський технікум гідромеліорації та механізації сільського господарства є відокремленим структурним підрозділом Національного аграрного університету.

За час існування зі стен технікуму випущено понад 8 тис. студентів, молодших фахівців. Заклад пишається своїми випускниками: доктором технічних наук, професором Мінського політехнічного інституту, заслуженим будівельником БРСР А.Х.Лефаровичем, генерал – майором міліції, депутатом ВР АР Крим В.М. Шкаберіним, генеральним директором НПО «Магарач», депутатом ВР АРКримА.М. Авідзбою, заст..начальника ГУ МВС України в АРКрим В.Є. Малаховим.

Випускники технікуму працюють у структурних підрозділах агропромислового комплексу Криму та України: Міністерстві сільського господарства Криму, управліннях сільського господарства Криму, фермерських господарствах, управліннях зрошувальних систем і ін. підрозділах народного господарства України.

Сьогоднішні студенти - творці нового іміджу Криму і України. Перші реальні кроки до отримання спеціальної освіти ними зроблені. Вони вступили до технікуму, обрали свою майбутню професію.

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook