Кафедра механізації тваринництва

Наукова робота

Дослідницька робота колективу кафедри спрямована на пошуки наукових принципів, технологічних та технічних рішень ресурсозбереження при виробництві продукції тваринництва.

За результатами наукових досліджень опубліковано понад 420 наукових праць, в тому числі 4 монографії, 8 підручників та 29 навчальних посібників; отримано більше 300 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, серед яких 28 у співавторстві зі студентами; розроблено і виготовлено 18 зразків нових машин та обладнання, які в різні часи експонувалися на союзних та республіканських виставках і були відзначені медалями та дипломами. Впродовж існування кафедри підготовлено і захищено 3 докторські та 19 кандидатських дисертацій.

Знайшли своє впровадження у виробництво такі розробки кафедри: технологічні процеси та нові технічні засоби механізації роздавання кормів (проф. О.О.Омельченко, доц. А.А.Яворський), переробки грубих кормів на борошно і пасту молотковими подрібнювачами без попереднього різання (проф. І.І.Ревенко), підготовки до згодовування зерна сої (доц. О.М.Пилипенко), очищення доїльного та іншого обладнання (доц. В.П. Звенигородський), доїння корів (проф. І.І.Ревенко, доц. О.О. Заболотько, доц. С.П. Ліщинський), лінію приготування комбікормів (доц.. О.М.Пилипенко, доц. О.О.Заболотько, ас. Р.Г.Василенко); методики розрахунків агрегатів для теплової обробки кормів (доц. В.М.Синявський ), молоткових подрібнювачів кормів (проф. І.І. Ревенко);нормативні документи оцінки якості подрібнення кормів (ОСТ 70.19.2.-84, проф. І.І. Ревенко), випробування обладнання для переробки (ОСТ 70.20.3-83) та установки для метанового зброджування гною (РД 10.20.1.-87, доц.. М.М. Чос).

Співробітниками кафедри отримано 3 срібні (проф. І.І. Ревенко, доц. О.М. Пилипенко) та бронзову (доц. С.П. Ліщинський) медалі ВДНГ СРСР, бронзову медаль і диплом 3 ст. ВДНГ України (проф. І.І. Ревенко, ст. викл. Є.П. Добровольський). Отримали подяки ректора НУБіП України за сумлінну працю І.І. Ревенко, М.М. Чос, Є.М. Мозоленко, О.М. Пилипенко, С.П. Ліщинський.

У 1989 році кафедра була визнана зразковою серед усіх аналогічних кафедр ВНЗ України.

За останні роки на кафедрі захичено кандидатські десертації на теми: "Обгрунтування основних параметрів одновальцевої зернодробарки" (к.т.н. Потапова С.Є.) та "Обгрунтування параметрів змішувача кормових добавок барабанного типу" (к.т.н. Ачкевич О.М.)

Доцент кафедри Потапова С.Є. проводить лабораторну роботу "Порівняльний аналіз різних типорозмірів зернових дробарок" зі слухачами магістратури

Старший викладач кафедри проводить лабораторну роботу "Визначення рівномірності змішування комбікорму"

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook