У США побачила світ книга нашого колеги професора Юрія Посудіна «Methods of measuring environmental parameters»

15 жовтня 2014 року

     Знаковою подією у житті навчально-наукового інституту енергетики і автоматики став вихід книги «Methods of measuring environmental parameters» («Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища») професора Юрія Посудіна в Сполучених Штатах Америки. Нам вдалося поспілкуватися із її автором та людиною, яка добре знає науковця, директором інституту Володимиром Козирським. Володимир Вікторович коротко представив науковий доробок та шлях вченого на педагогічній роботі в університеті.

     - Юрій Іванович Посудін, безперечно, є непересічною особистістю, вченим і науковцем. Працює в університеті з 1977 року. Пройшов шлях від асистента, кандидата, доктора наук до професора. Своє життя пов’язав з фізикою. Свого часу очолював кафедру біофізики в університеті. Тож невипадково сфера його наукових інтересів біофізика і навколишнє середовище. Основні напрямки педагогічної діяльності пов'язані з викладанням дисциплін «Фізика з основами біофізики», «Біофізика», «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища», «Біофізика навколишнього середовища». Професор Посудін є автором 25 підручників та монографій, 4 з яких видано англійською мовою, а також більше 150 наукових статей, авторських свідоцтв та патентів. Книга «Methods of measuring environmental parameters» дорогоцінний для нас алмаз. Враховуючи, що наклад становить не менше 500-та примірників, вона розійдеться в усі кращі університети світу. До речі, розповсюдження тиражу це прерогатива видавництва. Звісно, ми пишаємося тим, що в стінах нашого інституту працює вчений зі світовим ім’ям Юрій Посудін.

     - Юріє Івановичу, поділіться, будь ласка, історією написання цієї книги.

     - У 2003 році з’явився україномовний варіант обсягом 190 сторінок. Потім вирішив перекласти її англійською. До речі, книга є однойменною із назвою дисципліни, яку я викладаю. Та основним і як виявилося непростим завданням було знайти видавництво, яке погодилося б безкоштовно надрукувати книгу. Пошуки увінчалися успіхом — відгукнулося видання «WILEY» (США). Однак, видавництво висунуло вимогу — обсяг книги має бути не менше трьохсот сторінок. Тому попрацював над її доповненням. За півтора року розширив книгу до 429-ти сторінок. А потім зайнявся пошуком семи рецензентів з різних країн світу. Крім того, свій відгук на книгу надали також двоє анонімних американських рецензентів. Ще однією вимогою було те, що рисунки і таблиці не мають повторюватися з іншими публікаціями і повинні вперше розміщуватися у книзі. Після цього була процедура роботи з видавництвом. Працював в інтерактивному режимі із його колективом, дехто з його членів був навіть із Сінгапуру.

      - А як щодо гонорарів?
     - Знаєте, я не порушував питання про гонорари. Отримав 15 примірників своєї книги. На вимогу редакторів видавництва зробив рев’ю книги для іноземних журналів. Власне щойно Володимир Вікторович Козирський його підписав.

      - Цінність книги безперечна. Це величезний об’єм роботи, нелегка і копітка праця. Адже потрібно знати не лише методи вимірювання, а й англійську мову за професійним спрямуванням. Поділіться досвідом.
     - Працював за кордоном. Там і вдосконалював знання англійської. Так, у 1979 році стажувався в Італії, вивчав італійську та паралельно англійську мови. Потім брав участь у наукових конференціях в Іспанії, Японії, США, Німеччині, де мав чудову нагоду покращувати мовні знання та відшліфовувати навички. У 1996 році читав лекції як стипендіат Програми ім. Фулбрайта в Університеті Джорджіа, США. А в 2010 — викладав курси «Моніторинг та ремедіація довкілля» в Університеті Хоккайдо, Японія, та «Фізичні методи в моніторингу довкілля» в Університеті Юваскула, Фінляндія. Завжди любив вивчати мови. Та й студентів до цього приучаю і заохочую. Читаю лекції трьом англомовним групам. Звичайно, що ця книга побачила світ не без підтримки рідної кафедри фізики, ННІ енергетики та автоматики і ректора Станіслава Ніколаєнка. Усім їм я дуже вдячний.

Тож нехай здобутки наших вчених множаться повсякчас на благо університету, країни і всього людства!

Розмову вела Ольга Наконечна

 


 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)