Cемінар «Проблеми ресурсо- та енергозбереження у птахівництві та шляхи реалізації»

25 вересня 2012, 8:33
ДП НДППЗ ім. Фрунзе НУБіП України

Інтенсивний розвиток і конкурентоздатність підприємств, з урахуванням реалій сучасного ринку, неможливі без впровадження передових світових технологій та адаптацією їх до конкретних регіональних умов. Ця аксіома є беззаперечною для всіх прогресивних виробничників. Особливо ж вона актуальна для інженерів, оскільки швидкість зміни не лише номенклатури, а й навіть принципів функціонування технологічного обладнання у наше ХХІ століття неймовірно висока. От і доводиться технарям постійно тримати руку на пульсі технічних новинок, систематично навчаючись, як правило самотужки.

 


І тим приємніше, що саме такій важливій проблемі, як підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників був присвячений семінар «Проблеми ресурсо- та енергозбереження у птахівництві та шляхи реалізації», що відбувався під егідою Міністерства аграрної політики і продовольства України. Для його проведення матеріально-технічну базу надав ДП НДППЗ ім. Фрунзе НУБіП України (директор А.В. Пряхін), а науково-педагогічне забезпечення здійснювали ННІ Енергетики і автоматики НУБіП України (директор В.В. Козирський) та між кафедральний ННЦ птахівництва (директор В.П. Бородай).
Благодатна кримська земля зустріла учасників семінару оксамитовим сезоном, однак протягом всього часу проведення семінару учасникам було не до відпочинку, оскільки кожен намагався винести для себе максимум користі від обміну думками та пропозиціями. Особливість семінару полягала у тім, що були представлені три ключові інженерно-технічні ланки, які, на жаль, не так часто мають можливість комплексно співпрацювати: наука – торгівельно-комерційні структури – виробництво.
Спектр лекцій був надзвичайно різноманітним: світлодіодне освітлення, інтелектуальні системи управління, обігрів із використанням нанотехнологій, утилізація органічних відходів, логістика, покращання робочих характеристик електрообладнання, альтернативні джерела енергії, оборотне водопостачання. Загалом було понад 20 різнопланових та цікавих доповідей.
Крім українських компаній участь прийняли і закордонні структури. Наприклад, корейська фірма NAOS-Україна представила виготовлену з використанням нанотехнологій нагрівну плівку heatflow, що являє собою надтонку (0,5 мм) систему обігріву на основі ІЧ-випромінювання дальнього діапазону.
Цікаво та професійно виступили Тихончук Д.В., виконавчий директор ТОВ «Технокомплекс» (група компаній СИС-холдинг) (м. Київ) і Сологубов К.Ю, генеральний директор ПК «Промавтоматика» (м. Запоріжжя). З останньою структурою представники ННІ Енергетики і автоматики досягнули рамочну домовленість стосовно просування на ринок університетських розробок та спільного використання матеріально-технічної баз один одного.
Також виявив інтерес до науково-технічних пропозицій наших вчених і директор птахівничого комплексу ТОВ «Лиман-Вільча» Аббасов Акіф Кожук Оглу.
Приємно, що на семінарі були присутні і представники навчальних структурних підрозділів НУБіП України, які розташовані в Автономній Республіці Крим, бо де ще можна отримати таку комплексну науково-практичну інформацію.
Завершальним етапом заходу стали практичні заняття на племінному птахокомбінатові ім. Фрунзе НУБіП України, де слухачі побачили виробничі потужності одного із флагманів українського птахівництва яєчного спрямування.
Підбиваючи підсумки, хотілося б відзначити, що така подія, як підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників викликав значний інтерес як серед науковців так і серед виробництва, що є запорукою його майбутньої періодичності.

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook