Навчання фінансистів через практичне застосування набутих теоретичних знань
17 жовтня 2019 року, студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» відвідали потужності біогазової установки на Київщині.
На сьогоднішній день відновлювані джерела енергії займають значне місце в енергобалансі країн світу. Одним з важливих його секторів є виробництво та енергетичне використання біогазу. На біогазових установках використовують як сировину відходи аграрного виробництва і спеціально вирощену рослинну сировину.
Для популяризації та впровадження біогазових технологій в Україні, на базі класичного фермерського господарства, компанією Ecodevelop побудований біогазовий комплекс, що працює на відходах фермерського господарства (гній ВРХ) і кукурудзяному силосі, який вирощують на полях господарства.
Наші студенти отримали можливість на конкретному прикладі побачити повний технологічний цикл переробки відходів ферми, вироблення електроенергії і тепла, використання збалансованих біодобрив для полів. На базі станції працює навчальний і науково-методологічний центр з підготовки фахівців біотехнологів для біогазової галузі України.
Майбутні фінансисти цікавились вартістю біогазового комплексу, терміном окупності, джерелами постачання сировини та розміром прибутку. Піднімалося питання і оплати праці фінансиста в цій сфері.
Щиро дякуємо керівництву комплексу, за дозвіл на проведення зустрічі зі студентами та відверту і змістовну розмову про виробництво та енергетичне використання біогазу, що має цілий ряд обґрунтованих і підтверджених світовою практикою переваг та наголосив на необхідності державної підтримки розвитку такої сфери.
Поїздка була організована за сприяння проекту Ukrainian Farm Management Data.
Мрачковська Н.К.,
доцент кафедри фінансів