Вийшов із друку навчальний посібник «Хвороби насіння сільськогосподарських культур»

21 січня 2016 року

     Авторським колективом у складі професора Миколи Кирика, доцента Мирослава Піковського та нашого випускника, громадянина Нігерії, професора Стівена Азаікі підготовлений навчальний посібник «Хвороби насіння сільськогосподарських культур», який вже вийшов із друку.


     Відповідно до навчальної програми «Патологія насіння сільськогосподарських культур», у посібнику розкрито методи та способи фітопатологічної експертизи насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур, симптоми патологій на насінні, морфологічні та біологічні особливості збудників захворювань. Звернено також увагу на сапротрофнумікобіоту насіння. Наведено стандарти, що регламентують фітопатологічний стан насіннєвого матеріалу.

     Якість насіння – одна з основних вимог, що забезпечує одержання високих і стабільних урожаїв сільськогосподарських культур. Водночас через насіння можуть розповсюджуватися збудники 60% усіх небезпечних хвороб, що призводять як до зниження цінностей самого насіння, так і до зменшення в подальшому продуктивності рослин. Перевага в природних умовах скритої форми ураження генеративних органів утруднює оцінку посівних якостей насіннєвого матеріалу. Тому великого значення набуває попередня фітопатологічна експертиза насіннєвого матеріалу. Однак проведення аналізу насіння на присутність інфекції вимагає використання спеціальних методів, володіння котрими обов’язкове для фахівців із захисту рослин.

     Навчальний посібник розрахований для підготовки фахівців із спеціальності «Захист рослин» у вищих аграрних навчальних закладах. Видання буде корисним для науковців, фітопатологів, спеціалістів аграрних підприємств.

Мирослав Піковський,
завідувач кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook