Тютюн і закон

20 листопада 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

16 листопада, у Міжнародний день відмови від куріння, в інституті з метою популяризації правових знань серед студентів інституту відбувся виховний захід «Тютюн і Закон». Участь у ньому взяли представники академічних груп обох факультетів закладу освіти.

Про шкоду паління знають усі. Про те, що куріння вбиває, попереджають написи на кожній пачці сигарет. Майже кожен ще у шкільному віці чув про шкоду нікотину, що тютюновий дим – це сильний канцероген, що серед хворих на рак легень 90 % – курці. Знають… І тим не менш в Україні курить майже кожен третій!

Чому це так і що з цим робити? Саме таке болюче питання стало лейтмотивом звернення до учасників бесіди провідного фахівця навчально-методичного відділу інституту Олени Ситнік: «Чому ви так пасивно опікуєтеся своєю безпекою?»

Натомість позиція держави у цій проблемній царині є дуже активною. Зокрема це проявляється у постійному вдосконаленні правової бази цієї невпинної й наполегливої боротьби. Провідним юрисконсультом Олександром Грабовецьким аналізувалися чинні нормативно-правові акти, яким відводиться роль дієвих регуляторів протидії засиллю тютюну в житті суспільства, особливо молоді, насамперед студентства. Тому й тематика розмови сприймалася присутніми як близька і зрозуміла.

Більше уваги приділялося питанням прихованої шкідливості тютюнокуріння, адже ця соціальна вада буквально демонструється дуже й дуже багатьма юнаками і, на жаль, дівчатами мало не на кожному кроці, публічно, без анінайменшого усвідомлення ними порушницького характеру своїх дій.

Тобто без рішучого залучення внутрішнього потенціалу самої особистості цієї боротьби не виграєш. І потрібні тут не якісь неймовірні колективні зусилля, а всього лише індивідуальна воля кожного, хто поставив перед собою мету сприяти максимальному поширенню здорового способу життя у суспільстві. Із цим погодились усі учасники цієї розмови та, сподіваємося, кожен із них поставив перед собою завдання: визначити для себе власні методи протидії згубній звичці.

Олександр Грабовецький, провідний юрисконсульт;
Олена Ситнік, провідний фахівець навчально-методичного відділу
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook