Старт на фінішній прямій: передзахист магістерських робіт студентами спеціальності МВ

6 листопада 2023 року

Для неспокушеного спостерігача зрілість є природним явищем, яке неодмінно настає з часом. В природі саме так, очевидно, і є, звісно, якщо тому сприятимуть умови. Що ж до соціального середовища, то духовна зрілість, себто майстерність помножена на самодостатність, надто рідко супроводжує природну зрілість. В унікальних випадках, як для сучасності, духовна зрілість виявляється притаманною ще зовсім юним неординарним особистостям. Але здебільшого люди дорослішають і прямують до схилу літ, залишаючись духовно обмеженими, в усьому залежними від системи, приставленої симбіозом суспільства, держави, церкви, абощо.
Очевидно, покликанням освіти як соціального явища мало б бути всіляке сприяння духовному зростанню та надбанню духовної зрілості представників молодших поколінь. А без здатності формувати системне вичерпне уявлення про предмет своєї дослідницької цікавості і доносити ці набутки оточуючим у щонайменше сприймабельній форму про духовну зрілість годі й говорити. То ж попри те, що багатьма написання магістерських робіт, а перед тим різного роду проектів, статтей, тез, абощо, вже давно сприймається як формальність, без останнього не можливо говорити про духовне дозрівання.
Відтак, студенти 2 року навчання за магістерською програмою по спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» мали можливість засвідчити свій рівень володіння здатністю оперувати системним баченням предмету своєї дослідницької цікавості в тестовому режимі. Мова йде про передзахист магістерських робіт. Цей захід пройшов досить успішно, оскільки приємно констатувати високий рівень ерудиції та інтелектуальних оперативних можливостей майбутніх випускників, засвідчений на рівні їх магістерських робіт та публічного виголошення результатів науково-дослідницької діяльності.

     

          

          

 

 

Володимир Калуга,
професор кафедри міжнародних відносин і суспільних наук 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook