Навчальна гра-дискусія для студентів 2 курсу юридичного факультету від викладачів кафедри теорії та історії держави і права

28 серпня 2023 року

Сьогодні 28 серпня 2023 р. розпочався третій навчальний тиждень для студентів юридичного факультету НУБіП України. Надворі спекотно, але це не завадило другокурсникам зібратися і взяти участь у навчальній грі-дискусії від викладачів кафедри ТІДП на не менш спекотну для українського суспільства тему: «Чи потрібна Україні легалізація проституції?» для студентів 2 курсу юридичного факультету.

Учасники висловили свої думки з приводу суспільних побоювань чи заперечень легалізації проституції. Побоювання включають такі аспекти: 1) етичні аргументи. Деякі люди вважають, що проституція протирічить етичним нормам і цінностям. Вони можуть вважати, що вона сприяє експлуатації жінок і може призвести до зростання насильства, торгівлі людьми та інших негативних наслідків; 2) моральні цінності. Деякі люди можуть вважати, що проституція суперечить їх моральним цінностям і релігійним переконанням. Вони можуть вважати, що сексуальність має бути зарезервована для взаємної любові та стабільних відносин, а не для комерційного використання; 3) вплив на суспільство. Існують побоювання, що легалізація проституції може мати негативний вплив на суспільство в цілому. Деякі люди вважають, що це може підірвати сімейні цінності, збільшити ризик зараження венеричними хворобами та сприяти злочинності; 4) залежність та експлуатація. Існують побоювання, що проституція може сприяти залежності від наркотиків, алкоголю та інших шкідливих речовин. Деякі люди вважають, що це може призводити до експлуатації людей, особливо вразливих груп, таких як молоді дівчата або жінки з низьким рівнем освіти та соціального статусу; 5) здоров'я та безпека. Деякі люди побоюються, що легалізація проституції може збільшити ризик зараження венеричними хворобами та іншими інфекційними захворюваннями. Вони можуть також вважати, що це може підірвати здоров'я та безпеку проституток, які можуть стикатися з насильством та експлуатацією. Враховуючи ці побоювання, деякі люди вважають, що кращим рішенням є заборона проституції та зосередження зусиль на соціальних програмах, які надають допомогу проституткам, щоб вони могли знайти альтернативні шляхи заробітку та покращити своє положення.

 

Щодо прибічників легалізації проституції, то вони наводять такі аргументи на користь легалізації проституції: 1) забезпечення безпеки працівників секс-індустрії. Легалізація проституції може означати, що працівники секс-індустрії матимуть доступ до захисту, медичних послуг та правової підтримки. Реєстрація та визнання працівників проституції можуть зменшити ризик насильства та експлуатації; 2) потенційні економічні вигоди. Легалізація проституції може створити нові робочі місця та підвищити дохід для держави через оподаткування. Витрати на правоохоронні органи та системи суду можуть бути зменшені, оскільки законодавство не буде спрямоване на притягнення до відповідальності працівників секс-індустрії; 3) зменшення ризику зараження хворобами. Легалізація проституції може сприяти покращенню контролю над поширенням хвороб, що передаються статевим шляхом. Держава може зобов'язувати працівників секс-індустрії регулярно проходити медичні тести та приймати профілактичні заходи, щоб зменшити ризик зараження і поширення таких хвороб; 4) захист прав секс-працівників. Легалізація може означати встановлення правових рамок, що регулюють умови праці, заробітну плату та права працівників секс-індустрії. Це може забезпечити їм доступ до соціального захисту, як то страхування, пенсійних програм, навчання та інших пільг. Важливо зазначити, що позиції щодо легалізації проституції розділені, і існують інші аргументи, які протиставляються цій ідеї. Розгляд цих позицій може сприяти розумінню повного обсягу цього питання.

У заході прийняли участь Світлана Авраменко, Анна Мельник, Олена Чомахашвілі та студенти 2 курсу Валерія Москальова, Данііл Ржевський, Катерина Герасимова, Артур Безкостенко, Павло Горбик.

 

 

Дякуємо усім присутнім за участь!

 

Кафедра теорії та історії держави і права

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook