З Днем української писемності та мови!

9 листопада 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Цього дня стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Традиційно в цей день, попри війну, відбулося написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Мета радіодиктанту – об'єднати людей навколо України в усьому світі. Така акція демонструє цінність української мови, а її учасники своїм прикладом мотивують інших вчити, поважати рідну мову й не боятися помилок.

Автор цьогорічного тексту диктанту – українська письменниця та режисер, член українського ПЕН-клубу Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Наша інститутська спільнота вкотре долучилася до цієї щорічної події, яку запровадило Українське радіо в 2000 році, і продемонструвала єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Адже ми живемо в складні історичні часи для нашої держави й маємо, як ніколи раніше, турбуватися про сьогодення, про нашу мову.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона із кожного з нас.

Олександр Сидорович, в.о. завідувача кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook