17 листопада – Міжнародний день студентів. Історія свята

17 листопада 2022 року
   Студенти – це один із самих прогресивних прошарків суспільства. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.
 
 
   Що спадає вам на думку, коли ви згадуєте свої студентські роки?
  Лекції та семінари, безсонні ночі перед екзаменом, цікаві практичні заняття, перша практика, а також атмосфера дружнього спілкування, нових знань, а часто і першого кохання..
  Неоціненний досвід, отриманий у стінах улюбленого ЗВО ми пам’ятаємо все життя, навіть якщо після отримання диплому про вищу освіту не йдемо шляхом обраної професії.
   Кожен з нас звичайно, бувши студентом, святкував День студента в колі друзі та однокурсників. Щороку це свято в кожному університеті, академії чи коледжі було сповнене позитивом, креативом та гарним настроєм і ніколи не асоціювалось з чимось сумним – pravokator.club.
   Міжнаро́дний день студе́нтів – щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада.
   Українська спільнота, відчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17 листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 р. № 659/99 –dilovamova.com.
 
Студенти агрономічного факультету,
1 курсу 9 група в музеї історії НУБіП України (2022 р.)
 

ІСТОРІЯ

   Усе почалося з розгону поліцією і підрозділами СС мирної демонстрації з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки 28 жовтня 1939 р. в Празі, під час якого був тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал. 11 листопада він помер. Його похорон, що відбувся 15 листопада, перетворився у протест проти окупації, у якому взяли участь тисячі людей. Знову дійшло до сутичок з поліцією. Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади «на три роки», хоча насправді вони відкрилися тільки після перемоги над нацизмом. Майно університетів підлягало конфіскації. 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. 9 провідних представників студентських організацій було страчено в празьких в'язничних стінах, понад 1200 арештовано і наступного дня відправлено в Заксенгаузен. Солдати вривались в гуртожитки, били студентів, потім вивозили їх на околиці Праги, де насилля продовжилося. На вулиці був мороз, а деякі студенти були в піжамах. Гуртожитки з іноземцями і жінками насилля не зачепило.
   На своїх зборах 1941 р. в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам'ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН.
  У наші дні День студента позиціонується не як траурний день пам'яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень. Адже саме студентство в усі часи в усіх країнах було активною, подекуди радикальною, рушійною силою, яка могла змінювати державний лад та чинити революцію.
  Нині найпопулярніша форма розваг в цей день – музика та танці. Принципово День студента відрізняється від будь-якого іншого танцювально-музичного масового заходу тим, що зазвичай збирається багато людей (студентів) в одному місці, атмосфера та настрій, коли кожен розуміє, що він молодий і що життя треба прожити щасливо.
   Традиційно, так склалося, що майже кожен великий ЗВО робить свій формат святкування:
  • квартирники;
  • самоорганізовані вечірки в гуртожитку;
  • самоорганізовані вечірки в університетах;
  • офіційні заходи з нагоди Дня студента у ЗВО;
  • вечірки клубного типу.
 
 

ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА ТА ДЕНЬ СТУДЕНТА В УКРАЇНІ

   У світі з нагоди цього свята студенти вигадують традиції, що зберігаються та доповнюються з року в рік. Так, у більшості університетів проходять посвяти в студенти.
   У Португалії першокурсники в цей день мають покласти собі на голову палітурку, сісти на коліна та заспівати гімн конкретного університету.
Гарвард організовує величезне театральне комедійне шоу, в якому всі жіночі та чоловічі ролі дістаються чоловікам.
   У Греції студенти виходять на мирні демонстрації на честь своїх прав і свобод та покладають вінки та квіти до меморіальних місць.
   У Франції на статую Хавіс Аманди вдягають студентського кашкета.
  В Україні студенти в цей день закликають удачу – серед ночі вони виходять на балкон, відкривають залікову книжку та кричать тричі «Удача, приходь» – daytoday.ua 

 

З Міжнародним Днем студентів Вас!

 

Бажаємо вам завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в майбутнє та активно розвивати Україну!

 
 
Марія Поливач,
директор музею історії НУБіП України
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook