Майже 20% території українських лісів зазнало пошкоджень під час бойових дій

16 серпня 2022 року
Українське радіо

Майже 20% території українських лісів зазнало пошкоджень під час бойових дій, що призвело до багатомільярдних збитків. Як просувається відновлення та розмінування лісів в ефірі Українського радіо розповів голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Про стан лісів під час воєнного стану

"Ми маємо багато пошкоджень. Майже 20% території, тобто близько 3 млн гектарів лісів були охоплені боями різної інтенсивності. Там залишається небезпека замінування. Ми маємо трагічні випадки, коли люди загинули вже після бойових дій.

Станом на сьогодні ми оцінюємо втрати тільки по інспектованих територіях. Уже обраховані прямі збитки сягають 13,2 млрд гривень. Але ця цифра постійно збільшується. Ми не можемо отримати повну інформацію з території, де сьогодні відбуваються бойові дії, зокрема у Херсонській, Донецькій та Луганській областях. Там постійно виникають пожежі, причиною яких є обстріли, свідомі підпали окупантами тощо".

Про розмінування українських лісів та парків

"Враховуючи, що замінування були настільки хаотичними, прорахувати якусь їх логіку та масштаби, на жаль, неможливо. Насамперед ми здійснюємо розмінування технологічних коридорів для гасіння лісових пожеж, для проведення відновлювальних робіт тощо.

Що стосується всієї території, вона протягом тривалого періоду буде залишатись досить небезпечною. Тому безпечно відвідувати можна лише рекреаційні зони, які ми активно будуємо, адже розуміємо, що у суспільства є запит виїхати на природу. Тому таких рекреаційних зон у нас вже більше ніж півтори тисячі. Вони безпечні, розміновані і за ними закріпленими наші працівники. Там безпечно і людям, і лісу від людей.

На територіях, які ми вже розмінували, зокрема в Чернігівській, Київській, Житомирській та Сумській областях, ми будемо відновлювати ліси, зокрема в межах президентської програми".

Про ризики пожеж у лісах

"Станом на сьогодні ми маємо 9,7 тисячі гектарів лісів, які пошкоджені пожежами. Ситуація контрольована, але ускладнюється тим, що відбуваються постійні обстріли. Водночас замінування ускладнює швидкість гасіння пожеж. Але ми знаємо, як з цим боротися.

На жаль, велика кількість пожеж відбувається через необережне поводження з вогнем. Наприклад, лише добу тому ми закінчили боротьбу з великою пожежею в Ужгородському районі Закарпатської області. Це був однозначно людський фактор. І згоріло майже 100 гектарів лісів, і ми маємо десятимільйонні збитки. Тому я закликаю людей утриматися від відвідування лісів і як альтернативу ми пропонуємо досить комфортні та безплатні зони відпочинку.

Для нас безпрецедентно успішним був попередній рік, коли нам вдалося історично знизити кількість пожеж у лісах насамперед внаслідок технічного переоснащення та мотивації працівників лісової охорони, які цим займаються".

Про мораторій на експорт лісу-кругляка з України

"Мораторій діє, починаючи з 2015 року. Він вплинув позитивно. У нас досить виросла переробка всередині країни. Звичайно, сьогодні вона багато де пошкоджена і перебуває в стані стагнації. Наша країна обрала європейський курс розвитку, і лісове господарство не виняток. Тому сьогодні відбувається складний, але надзвичайно потрібний етап реформування лісової галузі. Ми шукаємо саме ту модель, яка буде прийнятна для європейського суспільства і відповідатиме нашим географічним умовам. У нас є як гірські та поліські ліси, так і рукотворні степові, які потребують захисту і з яких немає економічної доцільності немає. Тому я впевнений, що ми знайдемо таку модель. І є запит від наших європейських колег на те, щоб галузь була реформована".

"Майже 20% території українських лісів зазнало пошкоджень під час бойових дій", – голова Держлісагентства Болоховець

 

Джерело: Українське радіо. http://ukr.radio/news.html?newsID=99332

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook