Планове засідання гуртка «Селекціонер-генетик». Пізнаючи глибини селекції, навіть в такі складні часи, ми тримаємо майбутнє в своїх руках

1 квітня 2022 року
Ще не вмерла Україна,
І слава, і воля!
Павло Чубинський
 
   Справжній селекціонер розуміє, що повинен бути готовий до всього. Хоч і до такої ситуації як зараз на наших землях і не підготуєшся… Нові знання потрібно отримувати завжди. А володіти знаннями про історію як вони формувались, а також знати про досягнення, що ми наразі маєм в галузі улюбленої і вибраної нами науки – селекції - це також важливо.
   Історія науки як і історія Батьківщини для свого народу це не просто минуле, це душа, з якою нам впевнено крокувати у майбутнє. Адже як сказав відомий філософ доби Відродження: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе», так і селекціонер, знаючи здобутки і відкриття своїх попередників, зможе відчути себе супернауковцем із фантастичного фільму про майбутнє, і, натхненний справами великих людей, створити нові сорти та гібриди, рятуючи людство від голоду. 
   Для України зараз складний час. Але всі ми знаємо, що скоро розпочнеться новий етап в нашій історії, етап відбудови, росту і становлення як великої незалежної мирної багатої квітучої держави. І лише від нас, українців, залежить чи зможемо ми досягти обраної цілі. Зараз нелегкий час, але це час щоб триматися, набиратися сил і знань. А знання – це сила, що не має меж.
   З метою поширення цінних знань серед неодмінно великих в майбутньому людей, наших студентів, на кафедрі генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського 1 вересня 2005 року було організовано науковий гурток «Селекціонер-генетик». Селекціонери хочуть вчитись і пізнавати свою історію. І в здійсненні цього бажання студентам-гуртківцям активно допомагає колектив кафедриТому основні мета і завдання гуртка полягають в опануванні студентами теоретичних основ генетико-селекційних досліджень, одержанні практичних навичок з планування, проведення польових та лабораторних експериментів та аналізу отриманих даних.
   В цей нелегкий час гурток продовжує працювати. Віталій Жемойда, керівник гуртка, професор кафедри, 29 березня провів планове засідання, яке можна поділити на дві тематичні основи:
    1. Організаційні питання щодо продовження навчального процесу селекціонерів бакалаврів 4-го курсу та магістрів 1-го року навчання.
    2. Історія та досягнення кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського.
   Розпочав засідання Віталій Жемойда з привітання та висловлення стурбованості ситуацією в країні. Він був приємно вражений кількістю студентів, які виявили бажання долучитися до конференції. З його слів, вочевидь, відвідуваність краща, ніж на навчальних заняттях.
   Продовжив засідання Олександр Макарчук, завідувач кафедри. Він наголосив на продовженні навчання. Згідно попередньої інформації, написання дипломних бакалаврських робіт було відмінено, проте актуальним стає написання курсового проекту студентами 4-го курсу. «Ми запропонували алгоритм виконання курсового проекту. Тому вже починайте готувати розділи за рекомендаціями. Ви і ваші керівники повинні добре обміркувати роботу. Це ваше наукове становлення. Далі ми плануємо організувати для вас додаткову зустріч з керівниками».