Конференція трудового колективу щодо обговорення проєкту стратегії розвитку ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» кандидата на посаду директора Олени Литовченко

12 листопада 2021 року
     10 листопада 2021 року відбулася конференція трудового колективу відокремленого структурного підрозділу «Ніжинський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України». Враховуючи карантинні обмеження, конференція була проведена в форматі онлайн.
 
     Головним питанням, яке було винесене на порядок денний, стало представлення проєкту стратегії розвитку відокремленого структурного підрозділу «Ніжинський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» «СТАБІЛЬНІСТЬ. ЯКІСТЬ. РОЗВИТОК» у рамках Програми розвитку Національного університету біоресурсів і природокористування України «Голосіївська ініціатива – 2025» кандидатом на посаду директора коледжу ЛИТОВЧЕНКО Оленою Володимирівною.
 

     У своїй програмі доповідачка представила основні напрями Програми розвитку Національного університету біоресурсів і природокористування України на 2021-2025 роки «Голосіївська ініціатива – 2025», які безпосередньо охоплюють ключові напрями розвитку коледжу як структурного підрозділу базового університету:

 • основні завдання та принципи діяльності коледжу;
 • міжнародну діяльність;
 • підвищення рівня якості та змісту освіти, розширення можливостей доступу до освітянських послуг;
 • динаміку студентського контингенту коледжу; кадровий склад;
 • напрями роботи зі студентським самоврядуванням та напрями виховної роботи, інтелектуального та особистісного розвитку молоді;
 • розвиток наукової діяльності;
 • подальший розвиток та оновлення матеріально-технічної бази, поліпшення соціального благополуччя співробітників і студентів;
 • організаційні заходи і морально-етичні цінності, суспільні орієнтири колективу;
 • шляхи із забезпечення демократизації управління, розвитку самоврядування;
 • забезпечення фінансової стійкості коледжу;
 • участь в реалізації державних завдань в галузі АПК, освіти і науки та програм розвитку галузей економіки.
     Олена Литовченко чітко окреслила стратегічну мету щодо подальшого становлення коледжу як рейтингового закладу фахової передвищої освіти. Зазначила, що стратегічним курсом і на майбутнє залишиться поглиблення й закріплення позитивних результатів діяльності коледжу за минулі роки, втілення в життя запланованих заходів щодо розвитку навчальної, методичної, наукової та міжнародної діяльності, створення сучасної лабораторної бази, модернізація комп’ютерної техніки.
     «Стабільність. Якість. Розвиток – це забезпечення надійності і стабільності діяльності коледжу, робота всього колективу над покращенням якості освітнього процесу, що, беззаперечно, гарантує подальший розвиток» – зазначила виконуюча обов’язки директора. Також зауважила, що для реалізації визначеної стратегії, задля забезпечення діяльності Ніжинського фахового коледжу НУБіП України, як рейтингового закладу освіти, необхідні подальша ефективна організація освітнього процесу, відповідне кадрове забезпечення, виконання ліцензійних обсягів та збільшення державного замовлення на підготовку здобувачів освіти, відкриття нових спеціальностей, ефективна реалізація ступеневої системи освіти, потужна матеріально-технічна база, гідне фінансування.
 
     Нагадала про велику і кропітку роботу, пророблену колективом, із започаткування діяльності коледжу як окремого закладу освіти, здійснила аналіз динаміки контингенту студентів і відзначила, що в коледжі протягом останніх років, не дивлячись на зменшення числа випускників шкіл в Чернігівській області, завдяки роботі нашого колективу маємо збільшення контингенту студентів денної форми навчання на 31%. Наголосила, що колектив закладу доклав і максимальних зусиль для організації освітнього процесу в нових умовах дистанційного та змішаного навчання. З року в рік значні зусилля колективу закладу спрямовуються на створення сучасної лабораторної бази для проведення навчальної, методичної та наукової роботи; модернізацію комп’ютерної техніки. Зокрема, для забезпечення якісного освітнього процесу у коледжі функціонує 33 лабораторії та 10 навчальних кабінетів, 9 комп’ютерних аудиторій, у тому числі аудиторії для дистанційної освіти, 21 навчальний кабінет та лабораторія обладнані мультимедійною технікою. За досить незначний період існування коледжу як окремого закладу освіти відбулося суттєве зміцнення кадрового потенціалу.
     Акцентувала увагу на тому, що серед основних пріоритетних напрямів діяльності коледжу залишаються забезпечення високої якості освітнього процесу в дистанційному (змішаному) форматі; підготовка до ліцензування нових спеціальностей з врахуванням вимог роботодавців, тенденцій та перспектив соціально-економічного розвитку нашого регіону та України в цілому; розробка та залучення до освітнього процесу інноваційних педагогічних технологій; підготовка студентів до успішного складання ЗНО; удосконалення навчально-методичного забезпечення і модернізація лабораторної бази; проведення роботи щодо збільшення кількості вступників до базового закладу; урізноманітнення форм і методів проведення профорієнтаційної роботи, спрямованої на формування контингенту студентів; розширення міжнародної співпраці.
 
     До обговорень долучилися співробітники та студенти: заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Шеїн, заступник директора з виховної роботи Наталія Шевченко, голова первинної профспілкової організації коледжу Петро Дейкун, провідний інженер з охорони праці Альона Шкодин, завідувач гуртожитку Світлана Бугерчук, голова студентської ради коледжу Катерина Лаврінець.
 
     Виступаючі акцентували увагу на організації та удосконаленні забезпечення якості освітнього процесу, підготовці студентів до участі в олімпіадах, конкурсах, складання ЗНО; продовженні пошуку нових форм профорієнтаційної роботи; проведенні виховних заходів, постійному оновленні матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу; покращенні соціально-побутових умов проживання студентів у гуртожитку; забезпеченні належних безпечних умов для учасників освітнього процесу на період пандемії, співпраці з органами студентського самоврядування тощо.
 
     До участі у конференції долучився і куратор коледжу від університету, голова наглядової ради – декан факультету конструювання та дизайну, кандидат технічних наук, доцент Зіновій Ружило, який відзначив вагомі здобутки колективу, відмітив позитивні тенденції в роботі закладу за останні роки щодо руху вперед; гарні традиції, що склалися в коледжі, не дивлячись на його зовсім юний вік; потужну виховну й спортивну роботу, яка щороку додає закладу рейтингових балів; досить потужний кадровий потенціал, яким може пишатися коледж і який мають не всі заклади подібного рівня. Зазначив, що проєкт стратегії, на його думку, чітко окреслює усі плани та завдання коледжу, який повинен бути готовим до усіх викликів, котрі виникають у теперішніх умовах. Також наголосив на необхідності подальшої роботи щодо підвищення якості підготовки фахівців, важливості якісного забезпечення ступеневої освіти, подальшій плідній співпраці з Ніжинським агротехнічним інститутом, запевнив у всебічній підтримці, побажав успіхів і нових вагомих досягнень колективу, а кандидату на посаду директора – легкого проходження процедури виборів. Зіновій Володимирович, як і попередні виступаючі, підтримав кандидатуру Олени Володимирівни на посаду керівника ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України».
 
     На завершення Олена Литовченко подякувала за плідну роботу колегам та студентам, зазначивши, що постійно відчуває підтримку колективу: «Є з ким працювати, заради кого працювати, тільки спільними зусиллями ми і надалі зможемо забезпечити стабільність, якість, розвиток Ніжинського фахового коледжу НУБіП України». Також висловила слова вдячності керівництву університету за постійну увагу, підтримку та відстоювання інтересів колективів коледжів.
 
 
Тетяна Шеїн,
заступник директора

 з навчально-виховної роботи 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook