Олександр Погребиський волонтер, громадський активіст, ветеран АТО завітав на рідний факультет землевпорядкування

December 6, 2019
     Напередодні міжнародного Дня волонтерів та Дня збройних сил України до наших студентів завітав особливій гість. Наш випускник. Це – Олександр Погребиський. Він пройшов шлях від волонтера до десантника, служив в другому батальйоні легендарної 95-ї десантної бригади. І в цьому ж підрозділі проходили службу його батько і дядько. Він інженер-геодезист за освітою, а також за образом мислення. Нині Олександр контролює будівництво казарм і гуртожитків, що зводяться, відповідно до державної програми, Міністерством оборони.

     Нагороди: нагрудний знак від Начальника Генерального Штабу «За заслуги перед Збройними Силами України», відзнака від президента України «За гуманітарну участь у проведені антитерористичної операції», відзнака «Ветеран війни», відзнака «Учасник АТО», відзнака «Учасник військового параду з нагоди 25-ти річчя незалежності України».

     Під час зустрічі з нашим студентами Олександр розповів як потрапив в армію, як розпочинав свій шлях справжнього патріота Батьківщини. Це було якраз тоді, коли почали вже з'являтися розмови про першу хвилю мобілізації. Чоловіки родини Погребиських зібравшись і порадившись, вирішили, що при першій звістці з військкомату підуть захищати рідну землю. Проте, Саша пішов не одразу. Спочатку його батько й дядько. Сина ж залишили за головного в родині. Але згодом, коли почала з'являтися перша інформація з приводу того, що чогось не вистачає на фронті – їжі, води, уніформи, екіпірування, ліків і такого іншого, задумався над допомогою в тилу.
     Від тоді й розпочалося волонтерство. Перший дзвінок був із військового шпиталю з Харкова. Там після поранення лікувалися його рідні. На той час Олександр працював інженером-геодезистом в приватній компанії. Колеги по роботі зібрали перші кошти для допомоги, які витратив досить неочікувано. Один з поранених бійців попросив купити прапор України. Потім почав об’єднуватися з іншими волонтерами і закупили перші необхідні речі для поранених в Харківському шпиталі. А вже у серпні 2015 пішов сам служити в зону АТО. Служив по 2017 рік в 95-й Окремій десантно-штурмовій Бригаді на посаді головного сержанта командира відділення гранатометного взводу і відповідав за 18 бійців. В нагоді сталися університетські знання – уміння орієнтуватися на місцевості, читати топокарту, дешифрувати аерознімки. Напевне дякуючи й цьому, всі 18 повернулися додому живими.

     Розповів Олександр й про те, що сьогодні більшість молодих людей, у силу об'єктивних обставин, не усвідомлюють і не розуміють процесів інформаційної війни та як вона впливає на розвиток держави. У відвертій розмові ветеран АТО намагався довести студентам, наскільки сьогодні важлива інформаційна гігієна і необхідність "фільтрування" інформації, яку вони почерпають через соціальні мережі, месенджери, ЗМІ, засоби комунікації. Під час діалогу, Олександр відмітив, що багато з присутніх в аудиторії знає, що проти нас ведеться гібридна війна. А першокурсник Олександр Макаров на його запитання, як студенти розуміють "гібридність" дав відповідь, яка дуже запам'яталася його тезці: «Це коли агресор використовує в своїх цілях громадян країни, проти якої чиниться агресія».

     Потому були запитання від заступника декана Олександра Шевченка, студентів Олександра Вертелецького, Ярослава Іваненко, Анатолія Руденка та інших.

     Зійшлися на тому, що ЗСУ є важливим елементом державності і на тому, що чоловіка чоловіком роблять вчинки, а не вік та звання або ранги.

 


Наталія Мединська,
доцент кафедри земельного кадастру

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook