Геймеризація навчального процесу, як інструмент ефективного засвоєння навчального матеріалу студентами факультету землевпорядкування
Геймеризація навчального процесу, як інструмент ефективного засвоєння навчального матеріалу студентами факультету землевпорядкування
May 19, 2017
м. Київ, вул. Васильківська 17, 6 навчальний корпус
Метод навчання в формі гри давно використовується в закладах освіти в країнах з високим рівнем розвитку. Ця методика показала більш високі результати, ніж класичне навчання за старими системами, адже людина краще сприймає інформацію в процесі виконання практичних завдань або ж гри.
Саме ця методика навчання була застосована в межах проведення лабораторних занять на тему «Стереозйомка місцевості» із дисципліни «Фотограмметрія та дистанційне зондування».
На початку травня 2017 року 3-я група 3-го курсу факультету землевпорядкування, під керівництвом доцента кафедри управління земельними ресурсами Бутенко Євгена Володимировича, проводила стереознімання елементів заднього двору 6-го корпусу НУБІП, щоб відчути на собі всі аспекти робочого процесу. Для цього знадобилася сучасна цифрова камера та штатив, а також спеціалізоване програмне забезпечення для обробки стереопар та створення 3D зображень.
Використовувалася програма «StereoPhotoMakerEnglishEdition» компанії «Masuji& DavidSykes». Це програмне забезпечення придатне виключно для обробки стереопар знімків.
В результаті знімань отримали анагліф-зображення із стереоскопічним ефектом, який можна було спостерігати, одягнувши спеціальні окуляри.
Як відомо, бінокулярний зір дозволяє спостерігати об'ємне зображення предметів місцевості і визначати відстані між цими предметами. Більшість завдань фотограмметрії із більшою точністю і продуктивністю вирішують при використанні пари знімків, яка називається стереопарою. Стереопару отримують із стереоскопічних знімань.
Оскільки, об'ємне зображення предметів можна спостерігати не тільки на місцевості, але і на двох плоских зображеннях цих предметів, то його можна побачити неозброєним оком або за допомогою спеціальних оптичних приладів. Просторове сприйняття двох плоских зображень називається стереоскопічним ефектом.
Стереозображення створене 3-ю групою 3-го курсу факультету землевпорядкування
Фото 3-ї групи 3-го курсу факультету землевпорядкування
Студентка 3 курсу 3 групи факультету землевпорядкування
Пономаренко Юлія Олександрівна