Подана заявка для участі в проєкті “Förderaufruf Deutsch-ukrainische Forschungskooperationen für den nachhaltigen Wiederaufbau”: Німецько-української наукової співпраці для сталого відновлення України
За загальної координації Оксани Тонхи, проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності, професора кафедри грунтознавства та охорони грунтів агробіологічного факультету науковцями факультету інформаційних технологій на чолі із заступником декана факультету з міжнародної діяльності, доцентом кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки Володимиром Назаренком, спільно з науковцями факультету землевпорядкування, зокрема заступником декана з міжнародної діяльності Вячеславом Богданцем, та іншими науковцями успішно підготовлена та подана заявка для отримання гранту на спільний міжнародний проєкт з науковцями науково-дослідним інститутом Fraunhofer-Institut für Nachrichtentechnik, Heinrich-Hertz-Institut (Німеччина) по “Програмі німецько-української дослідницької співпраці для сталого відновлення України: Förderaufruf Deutsch-ukrainische Forschungskooperationen für den nachhaltigen Wiederaufbau”.
Тематика проєкту використання програмного зебезпечення та штучного інтелекту для сталого землеробства та фермерства.
Зазначимо, що війна поставила перед аграрним сектором України значні випробування. Російські агресори навмисно атакують сільськогосподарські об’єкти та інфраструктуру України, застосовували наземні міни, підпалювали сільськогосподарські угіддя та встановили тривалу блокаду чорноморських портів. Проект має на меті зміцнити науковий ландшафт України шляхом збереження її науково-дослідного потенціалу та розширення потенціалу через спільну дослідницьку ініціативу, спрямовану на післявоєнне відновлення аграрного сектора України.
Міжнародна наукова співпраця по проєкту має на меті об’єднати зусилля Fraunhofer HHI, провідного піонера цифрових сільськогосподарських інновацій у Німеччині, та Національний університет біоресурсів і природокористування України, провідний аграрний університет країни.
Ключовим напрямком німецько-українського партнерства є розробка орієнтованих на людину рішень штучного інтелекту на основі платформи штучного інтелекту з відкритим кодом, розроблених для задоволення потреб реального світу та ретельно оцінених до та після впровадження для кожного конкретного випадку використання. Цей підхід ставить людські потреби в центр зусиль з відновлення та відіграє життєво важливу роль у відродженні української агропромисловості. Наприклад, безпілотники, які спочатку масово вироблялися в Україні для використання під час війни, можуть служити цінними інструментами для збору даних на платформі ШІ, забезпечуючи економічно ефективне точне землеробство та управління ресурсами. Перенесення виробництва безпілотників у сільське господарство також може створити робочі місця для ветеранів війни, підтримуючи економічне відновлення та соціальну реінтеграцію.
Fraunhofer розширює межі інновацій у сільському господарстві за допомогою своєї платформи ШІ з відкритим кодом, розробленої в рамках проекту NaLamKI. Він аналізує дані польових датчиків із багатьох джерел даних і надає рекомендації щодо ефективного розподілу ресурсів. Ця технологія має багато застосувань, включаючи розробку сівозміни та планів культивації полів, оптимізацію процесів посіву, боротьби зі шкідниками та збору врожаю, управління живленням і внесенням добрив, моніторинг ґрунтового повітря, температури та стану води, а також сприяння збереженню ґрунту та стійкості сільського господарства.
Володимир Назаренко,
доцент кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки