ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НАУКОВОГО ЖУРНАЛУ "УКРАЇНСЬКИЙ ЧАСОПИС ВЕТЕРИНАРНИХ НАУК" НУБІП УКРАЇНИ: ПІДСУМКИ 2024 РОКУ

December 24, 2024

 У Національному університеті біоресурсів і природокористування України приділяється особлива увага постійному розвитку науково-дослідної діяльності науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів і здобувачів вищої освіти, що забезпечує формування пріоритетних напрямів наукових досліджень в єдиному освітньому-науковому просторі. Підтвердженням стабільності успішної науково-дослідної роботи, інноваційності наукових результатів і перспективності наукових ідей є публікаційна активність колективу факультету ветеринарної медицини.

Базовою складовою кожної публікації є актуальна у світовому масштабі тема дослідження, змістовний, інноваційний і цікавий для фахівців науковий матеріал, сучасні методи дослідження і їх відповідне технічне забезпечення, глибокий аналіз отриманих результатів у порівняні з вже відомими фактами за останні 3–5 років. Пріоритетним є також практика опублікування матеріалів наукових досліджень, проведених спільно із зарубіжними колегами. Такий підхід редакційної колегії журналу до відбору наукових статей відзначався впродовж 2024 року.
Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) сумісно з ОВ «Наукові журнали» продовжив і цього року активну роботу з видавництва наукового журналу «Український часопис ветеринарних наук», який включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України (наказ МОН України від 28 грудня 2019 року № 1643). Галузь наук: Ветеринарні. Спеціальності: 211 – Ветеринарна медицина, 212 – Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза. Починаючи з т. 15, № 2, 2024, «Український часопис ветеринарних наук» звузив свою проблематику і більше не публікує статті з напряму «Якість та безпечність продукції тваринництва».
Редакційна колегія журналу дотримується основних принципів публікаційної етики: науковості, об’єктивності, професіоналізму, інформаційної підтримки значущих інноваційних досліджень; застосування подвійного сліпого рецензування, залучення до роботи об’єктивних і компетентних рецензентів; здійснення постійної консультативної роботи з авторами, спрямованої на виконання вимог міжнародних баз даних до оформлення і змісту матеріалів, які готуються до опублікування.
У 2024 році з періодичністю чотири рази на рік у журналі опубліковано 32 науковістатті, з яких 50–60 % підготовлено спільно із зарубіжними колегами в авторському колективі. Упродовж календарного року до редколегії надходили статті від авторів з наукових установ та ЗВО як міст України – Києва, Харкова, Львова, Одеси, Білої Церкви, Полтави та Луцьку, так зарубіжних країн – Польщі, Чеської Республіки, Румунії, Португалії, Палестини, Ангільї, Нової Зеландії, Литви та Казахстану. Зокрема, це Університет Аль-Азхар (м. Газа, Палестина); Університет Миколи Коперника (м. Торунь, Польща); Медична школа Сент-Джеймс (м. Альберт Лейк Драйв, Ангілья); Комплекс природничих шкіл у Познані (м. Познань, Польща); Вроцлавський університет наук про навколишнє середовище та життя (м. Вроцлав, Польща); Університет ветеринарних наук Брно (м. Брно, Чеська Республіка); Ветеринарний центр Якова Шенгаута (м. Вільнюс, Литва); Вроцлавський університет природничих наук (м. Вроцлав, Польща); Університет Окленда (м. Окленд, Нова Зеландія); Університет природничих наук «Короля Михайла I» з Тімішоари (м. Тімішоара, Румунія); Західно-поморський технологічний університет в Щецині (м. Щецин, Польща); Казахський національний аграрний дослідницький університет (м. Алмати, Республіка Казахстан); Ветеринарний кабінет «AGAMA» (м. Міноґа, Польща); ветеринарної клініки “Veticorpape” (м. Вʼєра де Лерія, Португалія); Університет Південної Чехії (м. Чеське Будєйовіце, Чехія).
Нині журнал «Український часопис ветеринарних наук» індексується в 20 міжнародних наукометричних базах даних: IndexCopernicus, GoogleScholar, BASE, DOAJ, CABI, PBN, UCSANTABARBARALIBRARY, DIMENSIONS, ZDB, UiO, UNIVERSITYOFHULL, SOLO, EUI, UBL, ZENDI, OUCI, WORLDCAT, EBSCO, Scilit, UNIVERSITYOFCAMBRIDGE, а його архіви розміщуються на сайті Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського.
За результатами оцінки міжнародної бази IndexCopernicus журнал третій рік поспіль отримав оцінку 100 балів. У 2023 р. подано заявку на включення видання до міжнародної наукометричної бази даних WebofScience, а у жовтні 2024 р. – до міжнародної бази Scopus.

У 2024 р. започатковано проведення циклу наукових семінарів, присвячених різним питанням з підготовки статей до журналу «Український часопис ветеринарних наук» як технічним, так й щодо їх змістового наповнення, а також з дотримання принципів академічної доброчесності у відповідності до міжнародних стандартів.

Аналіз публікаційної активності НПП і здобувачів наукового ступеня факультету ветеринарної медицини у науковому журналі "Український часопис ветеринарних наук" за 2024 р. у розрізі кафедр наведено в табл. 1, 2.
 
Таблиця 1. Публікаційна активність НПП факультету ветеринарної медицини НУБіП України у 2024 році
№ з/п
Кафедра
Всього
статей
1.
Біоморфології хребетних
ім. акад. В. Г. Касʼяненка:
Н.В. Дишлюк, Я.К. Сердюков; Н.Б. Колич
3
2.
Біохімії ім. акад. М.Ф. Гулого:
В.А. Томчук,В.А. Грищенко; І.В. Калінін, І.А. Грищук
4
3.
В.В. Нєдосєков; С.Л. Гончаров; Н.Г. Сорокіна; В.М. Шевчук
5
4.
Ветеринарної репродуктології
-
5.
Ветеринарної хірургії ім. акад. І. О. Поваженка:
М.О. Малюк, М.А. Куліда; І.М. Горкава; Ю.В. Парамонова
3
6.
Внутрішніх хвороб тварин:
М.І. Цвіліховський, С.І. Голопура; Н.Г. Грушанська
2
7.
Гігієни тварин і харчових продуктів ім. проф.
А.К. Скороходька:
О.М. Якубчак; Л.В. Шевченко
2
8.
Фізіології хребетних і фармакології:
О.В. Журенко, І.М. Деркач; Л.В. Кладницька
3
 
Публікаційна активність здобувачів наукового ступеня факультету ветеринарної медицини НУБіП України у 2024 році
№ з/п
Кафедра
Всьогостатей
1.
Фізіології хребетних і фармакології:
Богдан Бойчук, Олександр Кульбако
3
2.
Артем Ушкалов, Олександр Вержиховський, Оксана Кравчук
3
3.
Гігієни тварин і харчових продуктів ім. проф.
А.К. Скороходька:
Володимир Вовкотруб
 
 
2
4.
Біохімії ім. акад. М.Ф. Гулого:
Андрій Потоцький, Владислав Величко
 
2
5.
Біоморфології хребетних ім. акад. В. Г. Касʼяненка:
Дар’я Шкундя, Наталя Мазур
 
2
6.
Ветеринарної хірургії ім. акадІ. О. Поваженка:
Дмитро Коваленко
 
1
7.
Внутрішніх хвороб тварин:
Тетяна Ряба
 
1
 
Редакційна колегія журналу вдячна всім авторам за представлені у 2024 році статті та запрошує всіх до співпраці і в наступному році.
 
ВІТАЄМО ВСІХ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ ТА НОВИМ 2025 РОКОМ!
БАЖАЄМО ПЕРЕМОГИ, МИРУІ ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНІ!
 
Нехай у прийдешньому Новому році справдяться всі світлі мрії і добрі сподівання, а кожен дім наповниться радістю, теплом, добром, дитячим сміхом, достатком, любов'ю і сімейним затишком.
Бажаємо всім міцного здоров’я і витримки, Божого захисту та підтримки для наших Воїнів і кожної української родини!
 

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ!

Підготували: Вікторія Грищенко, Світлана Ткачук, Марія Куліда,
Бюро редакційної колегії наукового журналу

 

"Український часопис ветеринарних наук".

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook