October 22, 2024
Старший викладач Розгон Ірина Юріївна провела навчально – виховний захід зі студентами 1 курсу 10 групи спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», головною метою якого є формування у студентів комунікативної і соціокультурної компетенції, позитивного ставлення до оволодіння як мовою, так і культурою англомовного світу, розвиткові здатності до самооцінки і самовдосконалення. Це сприяє розширенню світогляду, спонукає студента до пошуку інформації, розвитку допитливості та інтелекту, пізнанню нового, кращого засвоєння англійської мови.
Студенти підготували доповіді й ознайомили зі звичаями та традиціями країни, мова якої вивчається й розвіяли міфи про відомі факти, також брали участь в конкурсах і вікторині.
Традиції відображають унікальність кожного народу та його специфіку. Вони вражають своєю оригінальністю та незвичністю, а також розкривають культурне багатство. До цікавих традицій Великобританії віднесли такі змагання, як уміння корчити обличчя, яке засноване на вмінні робити потворні гримаси; бігу з сиром, що котиться. Сир по схилу пускають вниз, а учасники його наздоганяють. Не менш важливе свято – День яблука, яке б хотілось щоб мало місце в українській традиції. Прислів’я – «One apple a day keeps the doctor away» з’явилось в 19 столітті й підтвержує особливе ставлення англійців до фрукту.
Вперше Apple Day почали відзначати в 1990 році, нині – 21 жовтня. Яблуко стало символом життя, радості, достатку та щедрості природи, тому це веселе і позитивне свято заряджає бадьорістю на цілий рік. День яблука в Англії відзначають з розмахом, збираючи всіх садівників і фермерів в одному місці. Зазвичай святкування проходить у формі величезного ярмарку. Окрім продажу яблук і саджанців, на день яблука в Британії готують різні страви: печуть пироги, штруделі, слойки, готують повидло, соки, компоти та сидр. Розважальна частина програми не менш цікава, різні конкурси: стрільба по яблуках з лука, або змагання, де переможе той, хто відріже найдовшу шкірку з одного яблука («The Longest Peel Competition»).
Ірина РОЗГОН,
старший викладач кафедри англійської філології