Круглий стіл з роботодавцями кафедри управління та освітніх технологій

October 10, 2024

В рамках Форуму SEB-2024, організованого Національним університетом біоресурсів і природокористування України 08 жовтня 2024 року, на кафедрі управління та освітніх технологій гуманітарно-педагогічного факультету відбувся круглий стіл з працедавцями – представниками бізнесу, наукових та навчальних установ.

На кафедру були запрошені:

  • директор ТОВ «КУА Інвестиційний дім» Борис Стадник;
  • директор ліцею № 116 м. Києва Таміла Авраменко.

У процесі гостинної зустрічі з працедавцями завідувач кафедри управління та освітніх технологій Сергій Кубіцький познайомив їх з науково-педагогічними працівниками, що забезпечують викладання навчальних дисциплін освітньо-професійних та освітньо-наукових програм «Управління навчальним закладом» та «Управління персоналом» спеціальності 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування».

Під час обговорення за круглим столом з науково-педагогічними працівниками кафедри працедавці, перш за все, звернули увагу на зміст освітньо-професійних та освітньо-наукових програм, а також програм навчальних дисциплін, що входять в їх структуру. Вони зауважили на їх практичній зорієнтованості, долученні магістрів до процесів управління (аналізі управлінської документації, присутності на виробничих нарадах). Крім того, було зазначено на залученні магістрів освітньо-професійних та освітньо-наукових програм «Управління навчальним закладом» та «Управління персоналом» спеціальності 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування» до управління різними структурними підрозділами бізнес-організацій, наукових та навчальних установ у процесі їх практичної підготовки.

Далі відбулось секційне засідання роботодавців «Синергія соціальних інститутів в метадискурсі сталого розвитку» (юридичні, психологічні, освітні послуги, реабілітація), яке розпочала проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха, яка звернула увагу на важливості їх співпраці з закладами вищої освіти.

Продовжила засідання декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, гостинно привітавши всіх учасників.

Першим із роботодавців виступав директор ТОВ «КУА Інвестиційний дім» Борис Стадник на тему «Підготовка успішних кадрів: роль роботодавців у вищій освіті», в якій він неодноразово підкреслив, що ефективна співпраця між закладами вищої освіти та роботодавцями є одним із ключових елементів, що впливає на якість підготовки фахівців та їхню конкурентоспроможність на ринку праці.

Зрозуміло, що сучасний ринок праці постійно змінюється під впливом технологічного прогресу, глобалізації та швидкого розвитку інновацій. Відтак, роботодавці шукають фахівців, які не лише володіють ґрунтовними знаннями у своїй галузі, але й здатні адаптуватися до нових умов, мати навички критичного мислення, креативності, командної роботи та вміння ефективно використовувати сучасні технології.

Однак, багато студентів після закінчення закладів вищої освіти стикаються з проблемою невідповідності своїх знань і навичок вимогам реального ринку праці, що свідчить про необхідність перегляду традиційних підходів до підготовки фахівців, зокрема, про активну участь роботодавців у цьому процесі.

Роботодавці можуть відігравати важливу роль у формуванні навчальних програм, проведенні стажувань та практичних занять, а також у створенні можливостей для розвитку кар’єрних перспектив студентів. Їхня участь може виражатися у кількох ключових аспектах:

  • співпраця у формуванні освітньо-професійних, освітньо-наукових програм та робочих програм навчальних дисциплін;
  • проведення стажувань та практики у реальних умовах виробництва;
  • професійне менторство та розвиток «soft skills».

Даний виступ привернув увагу та викликав жваву дискусію, у процесі якої було визначено, що співпраця між закладами вищої освіти та роботодавцями є важливою умовою для підготовки успішних фазівців, які відповідають сучасним викликам ринку праці. Для досягнення цього необхідно розвивати партнерські відносини, залучати роботодавців до освітнього процесу та створювати умови для інтеграції студентів у реальний сектор економіки.

Наприкінці секційного засідання роботодавців «Синергія соціальних інститутів в метадискурсі сталого розвитку» (юридичні, психологічні, освітні послуги, реабілітація) учасники окреслили подальші напрями співпраці в нових умовах формування ринку праці, реалізації євроінтеграційних процесів, гармонізації освітнього і науково-інноваційного середовища.

Людмила Білан,
доцент кафедри управління та освітніх технологій

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook