Викладачі кафедри – активні учасники Форуму «SEB -2024»
10 жовтня 2024 року в Університеті проходив масштабний міжнародний Форум «Science, Education and Business - 2024».
Це, безумовно, надзвичайна подія за своєю актуальністю, адже потреб щодо ефективної співпраці в «екосистемі: наука, освіта, бізнес» з кожним днем повномасштабної війни стає все більше. Захід був спрямований на активний пошук, обговорення та визначення механізмів продуктивної співпраці між закладами вищої освіти, науковим та бізнес-середовищем для забезпечення ефективної діяльності щодо перемоги та повоєнної розбудови України.
Викладачі кафедри взяли участь панельних дискусіях секції: «Кліматичні зміни та сучасні агротехнології (відновлення ґрунтів, органічне виробництво, вуглецеві сертифікати для аграріїв, селекція і насінництво, управління лісами, технології захисту навколишнього середовища, наближене до природи лісівництво, меліорація, зрошування, адаптивні технології, екологічна безпека в умовах воєнного стану, повоєнне відновлення екосистем на засадах сталого розвитку)».
Доповідь завідувача кафедри Віктора Забалуєва на тему: «Ґрунтові ресурси України і зміни клімату: виклики і стратегії адаптації» привернула неабияку увагу аудиторії та спровокувала дискусію щодо шляхів, можливостей і технологій відновлення ґрунтового покриву, який зазнав ушкоджень внаслідок воєнних дій.
Доцентка кафедри Анна Ярош представила колегам з освітнього та бізнесового середовища бачення меліораторів на шляхи адаптації зрошувальних технологій до змін клімату. Були висвітлені питання щодо основних завдань меліоративної галузі у цьому напрямку, а також представлені варіанти адаптації сучасних іригаційних технологій, основою яких є водоощадливісь, ґрунтозбереження та свідоме зрошення.
Загалом, панельна дискусія мала значне продуктивне наповнення. Були підняті питання, що потребують розв’язання тут і зараз. Запропоновані конкретні покрокові рішення щодо адаптації виробничих процесів до змін клімату у агросфері та лісовому господарстві. Присутність представників науки, бізнесу та освіти, їх взаєморозуміння, проактивна позиція та подальша взаємодія дають підстави до реалізації оптимістичного сценарію розвитку різних галузей господарювання на тлі кліматичних змін.
Анна Ярош,
доцентка кафедри