«SEB-2024»: на секції «Харчові, крафтові технології та громадське здоров'я»
Share:
October 12, 2024
10 жовтня 2024 року за ініціативи Національного університету біоресурсів і природокористування України, Ради роботодавців та представників бізнесу, закладів вищої освіти та наукових установ, відбувся Всеукраїнський форум «SEВ-2024».
Форум «SEВ-2024» спрямований на пошук, обго6ворення, а також визначення ефективних механізмів взаємовигідної співпраці між НУБіП України та бізнес-середовищем, реалізації євроінтеграційних процесів, гармонізації освітнього і науково-інноваційного середовища.
Форум пройшов у два етапи: пленарні доповіді і секційні. Секція 7 «Харчові, крафтові технології та громадське здоров'я» пройшла в 12-му навчальному корпусі на факультеті харчових продуктів та управління якістю продукції АПК, де модератором стала декан факультету Лариса Баль-Прилипко.
На секційному засіданні були присутні науково-педагогічні працівники, студенти та стейкхолдери факультету: Сергій Шилко – засновник Технологічної академії талантів ТАТ FOOD; Наталія Гноєвая – координатор Мультигалузевої платформи «Здорове харчування по-українські»; Олександр Овсеєнко – директор ТОВ «Преміпак» Ecomaizing; Артем Романюк – директор м'ясопереробної компанії ТОВ «Мігма»; Олександр Каніщев – директор ТОВ «Агрофірма Столична»; Віктор Кириленко – директор торгової мережі харчових продуктів «Свій»; Сергій Джура – директор ТОВ «Інтерстаб».
Декан факультету Лариса Баль-Прилипко відкрила секційне засідання та наголосила, що співпраця бізнесу, освіти і науки є вкрай необхідною, оскільки знання та навички набуті студентами під час теоретичного навчання необхідно підкріплювати професійними компетенціями, які здобуваються на виробничих практиках. Вона зазначила, що результатом такої співпраці є створення на факультеті унікального підрозділу – науково-виробничої лабораторії нутріціології та геноміки людини. До її створення активно долучилися меценати, партнери факультету –ТОВ «ЛАЙТДЖИН»: на проведення капітального ремонту і закупівлю необхідного обладнання витрачено 8 мільйонів гривень.
Основні напрямки діяльності лабораторії – навчання методам молекулярно-генетичних досліджень і впровадження широкого їх спектру; якість харчової продукції, дослідження ГМО в рослинній сировині та продуктах харчування; харчування та геном людини; геноміка психічного здоров’я та шкідливих звичок у людини; розробка власних тест-систем для молекулярно-генетичних методів.
Олександр Дуда, голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» виступив із науковою доповіддю: «Про стан вирощування амаранту в Україні та перспективи використання його у харчовій промисловості».
Учасники секції зазначили, що доцільно буде:
Розвивати наукові дослідження щодо розробки, удосконалення та введення у практику наукових методів та інноваційних технологій, які б забезпечували виробництво якісної та безпечної продукції.
Продовжити практику використання альтернативних видів сировини та енергоносіїв для одержання харчових продуктів.
Здійснювати дослідження нутритивної підтримки реабілітації військовослужбовців з терапевтичною патологією; оцінка якості життя, харчової поведінки та рухової активності у дітей в умовах війни та у повоєнний час;
Проводити подальше вивчення впливу моделі харчування, нутритивного забезпечення та особливостей кишечного мікробіому на показники успішності студентської спільноти у різних регіонах України.
Розвивати практичну базу навчання студентів та аспірантів, у тому числі з провідними науковими установами, а також з бізнесовими структурами.
Ширше залучати стейкхолдерів відповідної галузі до освітнього процесу.
Після завершення зустрічі співробітники факультету на чолі з деканом Ларисою Баль-Прилипко провели екскурсію для запрошених стейкхолдерів та ознайомили їх з основними напрямками роботи.
Натисніть «Подобається», щоб читати новини НУБіП України в Facebook