ВІЗИТ СПІВРОБІТНИКІВ ФАКУЛЬТЕТУ ТВАРИННИЦТВА ТА ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ДО ЛЮБЛЯНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (М. ЛЮБЛЯНИ, СЛОВЕНІЯ)

February 26, 2024
Співробітники факультету тваринництва та водних біоресурсів доценти Наталія Грищенко та Тетяна Антонюк взяли участь у засіданні керівного комітету проекту Erasmus+ напрямуК2: співпраця між організаціями та установами, розбудова потенціалу у сфері вищої освіти «Стале тваринництво та добробут тварин» / «Sustainable Livestock Production and Animal Welfare», яке відбувалося 12–14 лютого 2024 року в Люблянському університеті, республіка Словенія.
Мета проєкту: удосконалення освітньої підготовки та покращення навчання для студентів, а також фахівців агропродовольчого сектору економіки України у розрізі сталого розвитку, благополуччя та цифровізації тваринництва. Створення та функціонування Центрів навчання протягом життя (LLL) для практикуючих спеціалістів галузі тваринництва з метою надання освітніх послуг в консорціумі ЗВО України та Європейського Союзу з вітчизняним бізнес-сектором, представництвом соціальної та політичної сфери.
Під час 3-го засідання керівної групи одним із головних акцентів було навчання персоналу, представлено план навчального візиту партнерів до Швеції, який планується на березень 2024 року. «Інтеграція практичних елементів через безперервний обмін і співпрацю з діловими партнерами та їх залучення до навчального процесу є важливою частиною освіти», – підкреслює координатор проекту, професор Генріх Шуле з університету Нюртинген-Гайслинген, Німеччина.
Учасники засідання також мали можливість ознайомитися із діяльністю біотехнічного факультету університету. Він проводить дослідницькі програми бакалаврату та експертну роботу в галузі тваринництва. Велика увага приділяється безпеці харчових продуктів, стійкості та біорізноманіттю у тваринництві, маркетингу та просуванні продуктів тваринного походження та передачі знань на практику. В університеті функціонує низка лабораторій, оснащених високоякісним та сучасним лабораторним обладнанням. Співробітники цих лабораторій мають експертні знання в галузі аналітики, інтерпретації результатів і програм контролю якості. Враховуються всі стандарти ISO і багато лабораторій мають міжнародну акредитацію.
Ще однією родзинкою візиту було відвідування молочних сімейних ферм (family farm Černivec @ family farm Dolenc). На обох цих підприємствах вирощують корів голштинської породи за безприв’язного утримання і для доїння корів застосовують доїльну систему GEA DairyRobot.
 
Під час візиту учасники мали можливість ознайомитися з чарівним та старовинним містом Любляна, відвідати найкрасивіше місце у Словенії – озеро Блед. Воно зі всіх сторін оточено лісом, знаходиться на території національного заповідника у підніжжі Альп.
Програма візиту було дуже насиченою та цікавою. Науковці факультету тваринництва та водних біоресурсів успішно працюватимуть і у подальшому над поглибленням міжнародних зав’язків у науковому, навчальному та соціальному напрямку.
 
Тетяна АНТОНЮК
доцент кафедри,

членкиня виконавчого комітету проєкту SuLaWE 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook