КРАЇНОЗНАВЧІ СТУДІЇ ПРО НІМЕЧЧИНУ

15 May 2023, 10:10
15.05.2023р. доцентом кафедри англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей Якушко К.Г. проведений виховний захід «Країнознавчі студії про Німеччину» з групами 2201 АКІТ, 2201 ГАМАШ та 2201 ІЕС від ННІ енергетики ,автоматики та енергозбереження й факультету конструювання та дизайну, метою якого було розвинути пізнавальний інтерес до країни високих технологічних розробок у цілому та у сфері автоматики й машинобудування зокрема.
Зазначений виховний захід проведений у формі ділової гри з представленням вражень англійською мовою від умовної ділової поїздки в Німеччину, ознайомлення з історичним, природничими, культурними, технічними надбаннями, менталітетом, побутом, дозвіллям, духовною та матеріальною спадщиною німецького люду , прислів’ями тощо.
Особлива увага була приділена обговоренню тези про те, що ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження укладені угоди про співпрацю відразу з двома німецькими університетами прикладних наук- у Хохенхаймі та Вайєнштефан-Гріздорфі.
На першому етапі країнознавчих розвідок про Німеччину першокурсниками- майбутніми автоматниками був представлений публічний виступ про автоматичні досягнення Німеччині -зокрема , інформацію про Munich School of Robotics and Machine Intelligence (MSRM) при Мюнхенському технічному університеті, яка покликана вирішити питання про те, як найкраще використовувати робототехніку та штучний інтелект завдяки новим рішенням,які тестуються у дослідницькому центрі Мюнхенського технічного університету (TUM) або про лабораторії біоніки в Карлсруї, Цифровому центрі охорони здоров'я при Інституті імені Хассо Платтнера – лідера галузі розробки мікророботів для біомедичної інженерії або роботів-тварин тощо.
 
На другому етапі виховного заходу стосовно Німеччини зі слухачами вищої освіти продено вікторину «10 цікавих фактів про Німеччину» з врученням призів:
1. В Берліні більше мостів, ніж в Венеції. У столиці Німеччини 960 мостів. Він разом з навколишніми землями Бранденбургу є найбільшою мережею внутрішніх вод в Європі. Але лідером серед мостів все ж таки став німецький Гамбург. За різними підрахунками мостів через річку Ельба налічується від 2300 до 2500. У всій Європі не знайдеш іншого міста, де б збудували стільки мостів
2. У Німеччині є близько 1500 видів ковбас, 300 видів хліба і приблизно 5 тисяч сортів пива. А ще в країні кілька музеїв хліба.
3. Німеччина змінювала свою столицю сім разів. Центральними містами у різні часи були: Аахен, Регенсбург, Франкфурт-на МайніНюрнбергБерлінВеймар, Бонн (і Східний Берлін). Тільки з 1990 року столицею країни знову став Берлін.
4. Аспірин - винахід німецьких вчених. Ці унікальні ліки, які захопили весь світ, було розроблено в хімічних лабораторіях фабрики "Bayer" у місті Wuppertal у 1897-му році.
5. Ви станете порушником, якщо у вас закінчиться паливо на німецькому автобані. Зупинки на швидкісних трасах дозволені тільки в разі надзвичайних ситуацій, до яких порожній бак не належить. За таку провину водій буде оштрафований, а дія водійських прав може бути припинена на термін до шести місяців.
6. Найбільший справний дзвін у світі, який названий Петер, висить у дзвіниці Кельнського собору. Він важить 24 тонни. До речі, Кельнський собор вважається третім за величиною готичним собором у світі, трохи поступаючись своїм "побратимам" - Міланському і Севільському.
7. Франкфурт на Майні - одне з небагатьох європейських міст, в центрі якого розташована велика кількість хмарочосів. Сьогодні у Франкфурті 30 будівель мають висоту понад 100 метрів, а в топі 100 найвищих будівель Німеччини хмарочоси Франкфурта займають всю першу десятку.
8. Найвища будівля у Франкфурті це Europaturm - телевізійна вежа, яка піднімається на висоту 337,5 метрів. Але вона не вважається хмарочосом, бо не має офісних або житлових поверхів.
9. Найстаріший університет в Німеччині, який був заснований ще в 1386 році, знаходиться в місті Гейдельберг. Тому повітря навколо просочене духом свободи і творчості! При цьому Гейдельберг одне з небагатьох великих німецьких міст, що не були зруйновані під час Другої світової війни, тому вся архітектура чудово збережена з минулих століть. На момент створення університету він став четвертим за віком після болонського, паризького та віденського університетів.
10. Найкрасивіший театр Німеччини розташований в Дрездені. Державна опера Дрездена до того ж вважається однією з найкрасивіших будівель на планеті. Побудовано його в стилі бароко і підноситься він на три поверхи. На фасаді будівлі Опери можна побачити фігури давньогрецьких богів і Скульпт Гете, Мольєра, Шіллера, Шекспіра, Софокла, а на куполі будівлі Опери Земпера встановлена бронзова квадрига з Діонісом і Аріадною скульптора Йоганнеса Шіллінга.
11. Німеччина стала першою серед європейських країн, яка перейшла на літній час заради економії електроенергії. Це сталося 30 квітня 1916 року, в розпал Першої Світової війни.
На нашу думку, виховний захід «КРАЇНОЗНАВЧІ СТУДІЇ ПРО НІМЕЧЧИНУ» 16.05.23 р. став вдалою спробою організувати дозвілля студентів у позааудиторний час, поєднавши корисне та розвагу, розвинувши і спеціалізовані, і комунікативні, і міжпредметні знання та вміння майбутніх автоматників ще на першому етапі студентського життя.
Студент гр.АКІТ 2201 Д. Назаренко,
доцент кафедри англійської мови для
технічних та агробіологічних спеціальностей
К. Якушко 
 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook