Куємо наукові кадри: аспірант кафедри Сергій Михнюк успішно пройшов фаховий семінар наукової ради гуманітарно-педагогічного факультету
18 квітня на гуманітарно-педагогічному факультеті відбувся фаховий семінар наукової ради, де було розглянуто результати дисертаційної роботи аспріната кафедри управління та освітніх технологій - Сергія Михнюка
Засідання наукової ради відкрила Інна Савицька, декан гуманітарно-педагогічного факультету, голова наукової ради. Відмітимо, що підготовка наукових кадрів - одне із ключових завдань дослідницького університету, чому підтвердженням є особиста участь Василя Шинкарука, проректора з науково-педагогічної роботи Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктора філологічних наук, професора на заході.
На порядку денному - обговорення основних наукових результатів дисертації Михнюка Сергія Вікторовича на тему: «Підготовка соціальних працівників до педагогічної взаємодії у процесі вивчення фахових дисциплін», поданої на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 015 – Професійна освіта (за спеціалізаціями). Головою фахового семінару наукової ради було обрано Світлану Амеліну, завідувача кафедри іноземної філології і перекладу, доктора педагогічних наук, професора, гаранта освітньо-наукової програми «Професійна освіта».
Сергій Михнюк доповів про основні положення дисертації. Науковим дослідженням було здійснено теоретичний аналіз та уточнено базові поняття проблеми дисертаційної роботи; вивчено особливості теорії і практики підготовки майбутніх соціальних працівників до професійної діяльності в Україні та інших європейських країнах; з’ясовано специфіку змісту підготовки майбутніх соціальних працівників до педагогічної взаємодії в закладах вищої освіти; обґрунтовано структуру готовності майбутніх соціальних працівників до педагогічної взаємодії, визначено критерії, показники та рівні сформованості означеної готовності; розроблено, упроваджено та експериментально перевірено ефективність технології формування готовності майбутніх соціальних працівників до педагогічної взаємодії в процесі вивчення фахових дисциплін. Здобувачу було поставлено 9 запитань, на які доповідач надав обґрунтовані відповіді та пояснення.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор Сергій Кубіцький зазначив, що у процесі підготовки дисертації та виконання індивідуального плану наукової роботи Сергій Михнюк проявив себе як цілеспрямований, старанний та відповідальний дослідник, який постійно вдосконалює свої професійні навики та компетентності. Здобувач володіє методами наукових досліджень, комунікативними та іншими компетентностями, що дозволяють йому на високому рівні представляти результати власних досліджень, публікувати їх у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях, обговорювати в науковій спільноті, обґрунтовувати та відстоювати власні наукові досягнення. За період навчання Сергій Михнюк набув умінь та теоретичних знань, навичок та компетентностей, достатніх для вирішення наукових і практичних завдань у галузі освіти та педагогіки. У процесі виконання індивідуального навчального плану Сергій Михнюк зарекомендував себе як працездатна, ерудована та наполеглива людина. Здобувачу притаманні надзвичайно важливі особисті якості – принциповість, відповідальність, толерантність, чесність і коректність. Сергій Михнюк користується повагою серед співробітників та студентів університету.
Експерти Ірина Сопівник, завідувач кафедри соціальної роботи та реабілітації, доктор педагогічних наук, доцент та Ірина Демченко, професор кафедри соціальної роботи та реабілітації, доктор педагогічних наук, професор відзначили актуальність теми дослідження, його наукову новизну, теоретичне та практичне значення, особистий внесок здобувача в отриманні наукових результатів та розробку технології підготовки соціальних працівників до педагогічної взаємодії у процесі вивчення фахових дисциплін. На основі аналізу дисертації експертами запропоновано дати їй загальну позитивну оцінку, як такій, що відповідає вимогам Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 12 січня 2022 року, та рекомендувати дисертацію для подання до розгляду та захисту у разовій спеціалізованій вченій раді на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка» та спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».
В обговоренні результатів дисертації взяли участь: Ігор Буцик, заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету, професор кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук, доцент; Оксана Васюк, професор кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук, професор; Олександр Кучай, професор кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук, доцент; Руслан Сопівник, завідувач кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук, доцент. Виступаючі зазначили, що дисертацію Сергія Михнюка виконано на актуальну тему, робота містить значну кількість нових наукових даних, має наукову новизну, актуальність, важливе теоретичне та практичне значення, відповідає вимогам наказу Міністерства освіти і науки України № 40 від 12 січня 2017 року «Про затвердження вимог до оформлення дисертації», Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 12 січня 2022 року. Було підтримано пропозицію експертів про рекомендацію дисертації Сергія Михнюка для подання до розгляду та захисту у разовій спеціалізованій вченій раді на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка» та спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».
З урахуванням наукової зрілості та професійних якостей здобувача Михнюка Сергія Вікторовича дисертацію на тему: «Підготовка соціальних працівників до педагогічної взаємодії у процесі вивчення фахових дисциплін» члени фахового семінару наукової ради гуманітарно-педагогічного факультету рекомендували для подання до розгляду та захисту у разовій спеціалізованій вченій раді на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка» та спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».
Доцент кафедри
Василь Базелюк