ННІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

         Навчально-науковий інститут післядипломної освіти, де діють кафедри державного управління, аграрного консалтингу та сервісу, інноваційної діяльності в АПК, здійснює підготовку та перепідготовку фахівців ОКР «бакалавр», «спеціаліст» і «магістр» за акредитованими та ліцензованими напрямами підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів агропромислової і природоохоронної галузей, підвищення кваліфікації науково-педагогічних і педагогічних працівників аграрних вищих навчальних закладів України I-IV р.а., підвищення кваліфікації та реалізації програм професійного навчання державних службовців, керівників і фахівців державних підприємств, установ і організацій у галузі знань «Державне управління».

Тільки за останні п’ять років контингент слухачів і студентів на програмах здобуття другої вищої освіти зріс у 1,4 раза, кількість магістрів за спеціальністю «Державна служба» у 1,6. Інноваційним напрямком стало відкриття на кафедрі аграрного консалтингу та сервісу нової спеціальності «Дорадництво» для магістрів у специфічних категоріях.
 
Ведемо науково-дослідні розробки за ініціативною тематикою, повязані з наданням науково-консультаційних, інформаційних, дорадчих та інших послуг органам державної влади, місцевого самоврядування, міністерствам, галузевим відомствам та управлінням, у т.ч. АПК, сільськогосподарським підприємствам, розробкою дорадчої системи поширення сільськогосподарських знань та інформації, застосування динамічних моделей та інтерактивних консалтингових систем для прийняття науково-обґрунтованих рішень в дорадництві, розробкою електронної е-Екстеншн системи в Україні, з дослідженням у сфері економічних взаємовідносин між виробничою та обслуговуючою сферами  в галузі АПК.
 
Розвиваємо наукові зв’язки з вишами та науковими установами України. В рамках дії договору про співробітництво між Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту та навчально-науковим інститутом післядипломної освіти тривають спільні роботи у сфері інформаційної, наукової та науково-дослідної діяльності. Так, у лютому 2014 р. пройшли навчальні зустрічі на базі інститутів для слухачів, студентів та науково-педагогічного персоналу щодо підготовки спільних науково-дослідних проектів.
 
Міжнародна діяльність інституту спрямована на розвиток партнерських стосунків з навчальними та наукими закладами провідних країн світу щодо проведення міжнародних конференцій, семінарів, воркшопів, укладання міжнародних угод про співробітництво. Найбільш активною була співпраця з делегаціями США, Росії, Польщі, Німеччини, Голландії щодо підписання договорів про співпрацю. Професори з Канади і США читали лекції для студентів факультету аграрного менеджменту. Обмінюємося досвідом зі студентами та викладачами Вроцлавського природничого та Варшавського природничого університетів (Польща), асоціацією «Дружба без кордонів», Ніорським ліцеєм садівництва (Франція), Астраханським державним технічним університетом та Уральським сільськогосподарським університетом (Росія).
 
Інститут проводить платні наукові та навчально-методичні семінари, курси з підвищення кваліфікації, бізнес-школи з сільського зеленого туризм, якісного управління, органічного виробництва, бджільництва, збереження родючості ґрунтів, ландшафтного дизайну, аквакультури для товаровиробників та сільського населення, дорадників та експертів-дорадників.
 
За останній час кафедра аграрного консалтингу та сервісу відкрила нові магістерські програми «Інформаційно-консультаційна діяльність в АПК» та «Сільський зелений туризм», за якими підготовлено понад 60 магістрів з інформаційно-консультаційної діяльності в АПК, які працюють на різних посадах в державних органах влади, консалтингових центра та дорадчих службах.
 
Особлива увага приділяється підвищенню кваліфікації дорадників та експертів-дорадників для отримання ними кваліфікаційного свідоцтва з включенням їх у реєстр дорадників та експертів-дорадників Міністерства аграрної політики та продовольства України. Ця робота розпочалась з 2007 року. За цей час в НУБіП України підготовлено та включено до цього реєстру 43 експерти-дорадники та 29 дорадників, які професійно надають інформаційно-консультаційні послуги відповідно їх фаху.
 
Великого значення набуває  науково-просвітницька діяльність, проведення теоретико-концептуальних досліджень дорадчих процесів, організацію актуальних програм навчання через Бізнес-Школи, створення та впровадження інтерактивних консалтингових систем, участь у формування інформаційно-консультаційної мережі створення електронної дорадчої системи е-Екстеншн  на базі НУБіП України.
 
Основним стратегічним напрямком розвитку кафедри інноваційної діяльності в АПК є проведення концептуально-теоретичних досліджень інноваційних процесів, аналіз та узагальнення нововведень і на їх основі удосконалення навчального процесу з підвищення кваліфікації фахівців, підготовки бакалаврів, магістрів та перепідготовки фахівців для здобуття другої вищої освіти; доведення навчальної, науково-інноваційної роботи до рівня світових стандартів освіти.
Діяльність її колективу з 2009 р. також спрямована на підвищення кваліфікації науково-педагогічних та педагогічних працівників щодо інноваційної спрямованості педагогічної діяльності.
Було проведено 32 семінари у різних регіонах України. З 2012 р. регулярно проводяться науково-практичні виїзні семінари з підвищення кваліфікації «Інноваційні технології в сільському господарстві Франції», а з 2013 р. науково-методичні виїзні семінари підвищення кваліфікації «Інноваційні форми і методи підготовки ветеринарних лікарів у вищій освіті Польщі».
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook