Які підприємства повинні укладати договір про пожежну охорону

18 вересня 2019 року

Уряд постановою від 14.08.2019 р. № 716 затвердив Порядок організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об’єктів на підставі договорів.

Дія цього Порядку поширюється на:

  • суб’єктів господарювання, де обов’язково утворюються державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту;
  • інших суб’єктів господарювання за їх зверненням, зокрема тих, що включені до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Охорона від пожеж суб’єктів господарювання здійснюється на підставі договору, який укладається між територіальним органом ДСНС і суб’єктом господарювання. У разі домовленості між більш як двома суб’єктами господарювання щодо їх спільної охорони від пожеж територіальним органом ДСНС укладається багатосторонній договір про охорону від пожеж.

Організацію та забезпечення охорони від пожеж указаних суб’єктів господарювання здійснюють державні пожежно-рятувальні підрозділі (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі — пожежно-рятувальні підрозділи). Це передбачає, зокрема:

  • забезпечення цілодобового чергування пожежно-рятувальних підрозділів на об’єктах суб’єкта господарювання;
  • участь пожежно-рятувальних підрозділів у проведенні інструктажів, пожежно-технічних мінімумів з питань пожежної безпеки для працівників суб’єкта господарювання;
  • визначення разом із суб’єктом господарювання потреби у протипожежному обладнанні, вдосконаленні та впровадженні протипожежної техніки для зниження рівня пожежної небезпеки об’єкта;
  • організацію та проведення гасіння пожеж на об’єкті суб’єкта господарювання, що охороняється, та прилеглій до нього території, рятування людей на пожежах, участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Для укладення договору про охорону від пожеж територіальний орган ДСНС та суб’єкт господарювання попередньо погоджують:

  • умови договору про охорону від пожеж;
  • штат (штатний розпис) пожежно-рятувального підрозділу;
  • перелік об’єктів суб’єкта господарювання, що охоронятимуть від пожеж, їх специфіку.

Перелік і склад статей калькулювання, що включаються до вартості послуг з охорони від пожеж, визначається Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 «Витрати».

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

 

доц. М. Мотрич

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook