Спеціальність «Екологія» - перспективна професія майбутнього

4 лютого 2018 року

     Спеціальність «Екологія» є перспективною професією сьогодення та майбутнього. Це зумовлено розвитком науково-технічного прогресу, змінами клімату, зменшенням біорізноманіття, погіршенням якості продуктів харчування. Із виходом нового Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (набув чинності з 18 грудня 2017 р.) фахівці з екології є затребуваними у всіх галузях господарської діяльності та є основними спеціалістами, які оцінюють ступінь впливу різних видів діяльності на навколишнє середовище та визначають напрями їх зменшення. Тому в Україні є висока потреба у підготовці фахівців-екологів, від яких залежить якість нашого майбутнього та середовища, в якому ми проживаємо.

     Саме Національний університет біоресурсів і природокористування України є передовим закладом в Україні, де здійснюється підготовка висококваліфікованих професійно-орієнтованих фахівців зі спеціальності 101 «Екологія».

     Із метою залучення на навчання за спеціальністю «Екологія» в топовому університеті – НУБіП доцентами кафедри екології агросфери та екологічного контролю Вітою Строкаль та Людмилою Вагалюк була проведена профорієнтаційна робота з молоддю. Для спілкування із випускниками охоплено чотири школи як у сільській місцевості (Підгірцівська та Старобезрадичівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Обухівського району Київської області), так і міста Києва (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 170 та № 245 Оболонського району). Учням представлені основні переваги навчання в університеті та на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології (інноваційні технології навчання, сучасне лабораторне оснащення, якісний професорсько-викладацький склад та ін.), озвучено міжнародні програми навчання й стажування у провідних університетах Європи, перспективність працевлаштування на ринку праці. Також у презентаційному та роздатковому матеріалі проілюстровано активне і різнобічне студентське життя. Зосереджено увагу, що на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології щорічно проводяться культурно-масові та інтелектуальні заходи, а також подорожі «Рідним краєм» до різноманітних місць батьківщини, що дають змогу майбутнім екологам сформувати екологічну свідомість та наповнити студентське життя яскравими і незабутніми подіями.

     Під час проведення профорієнтаційної роботи молодь шкіл була активною щодо запитань та зацікавилася інформацією зі спеціальності «Екологія». Школярі погодилися з нами, що спеціальність є надзвичайно перспективною, а навчання на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології в англомовних і польськомовних групах дає їм великі можливості для реалізації своїх планів у майбутньому та отримання подвійних дипломів.

     Вважаємо, що проведення профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх школах допоможе молоді у виборі майбутньої професії, в якій вони досягнуть творчих вершин. У планах – укладання договору про співробітництво між школами та університетом, а також участь у різних шкільних заходах.


Віта Строкаль, Людмила Вагалюк,
доценти кафедри екології агросфери
та екологічного контролю

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook