Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні обговорені на міжнародній конференції

22 червня 2017 року
В університеті відбулась V Міжнародна науково-практична конференція “Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні 2017”. Цього року на означену тему дискутували 126 учасників з України, Канади, Польщі, Казахстану та Ізраїлю. Відкрили конференцію декан факультету інформаційних технологій Олена Глазунова та начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко, які наголосили на необхідності нагального вирішення проблем інформатизації в суспільстві.   
 
     
Цьогорічна конференція мала формат круглого столу та двох пленарних сесій. Метою дискусії було знайти зв'язок між наукою, бізнесом та освітою. Тематика першої пленарної сесії була зосереджена на наукових аспектах агромоніторингу, друга ж пленарна сесія була представлена доповідями спікерів з бізнесу.
  
 
Професор Сергій Зібцев говорив про застосування сучасних ІТ та даних ДЗЗ для моніторингу, попередження та гасіння природних пожеж в Україні. Про систему дистанційного моніторингу рослинних насаджень для раціонального використання добрив доповів доцент кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. І.Мартиненка Олексій Опришко. Виступив на конференції професор Андрій Шелестов, який презентував технології хмарних обчислень та глибинного навчання для обробки «великих даних» в галузі агромоніторингу. Закривав першу пленарну сесію професор Андрій Скрипник з темою “Моніторинг екологічного забрудення Київської області побутовими та промисловими відходами”.
 
  
 
Друга пленарна сесія була присвячена виробничим аспектам застосування технологій агромоніторингу, у якій брали участь представники ІТ-бізнесу.  Сесію відкрив головний спеціаліст відомчого підрозділу космічного агенства НЦУВКЗ Сергій Сластін , який ввів слухачів в курс дистанційного зондування для розвитку аграрного сектору України. Директор компанії АгроOnline Віктор Боровик говорив про цифрову агрономію, а консультант SmartFarming Вадим Остапенко розповів про моніторинг стану посівів за допомогою БПЛА.
  
 
За круглим столом учасники обговорили поєданння науки і бізнесу в галузі комп'ютерного еколого-економічного моніторингу в освіті та можливості запровадження дуальної освіти для цього напряму підготовки фахівців.

 

 

 

Після кава-паузи і кулуарних дискусій робота буда продовжена в секціях: моделі, методи та інформаційні технології в економіці (керівник секції А.Скрипник), Комп'ютерні системи і мережі (керівник секції М.Васюхін), технології обробки даних та розробки програмних систем (керівник секції Б.Голуб), Автоматизація біотехнологічних об'єктів (керівник секції В.Лисенко), інформаційно-комунікаційні технології в поширенні знань (керівник секції О.Глазунова). Кращі доповіді будуть представлені в науковому журналі факультету інформаційних технологій Інформаційні технології в економіці та природокористуванні (пам'ятка для авторів тут)

Ірина Ясенова, 
доцент кафедри комп'ютерних наук 

 

 
 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook