Цікава інформація зібрана членами гуртка

 

ДО ЯКОЇ ГРУПИ ІНТЕНСИВНОСТІ ПРАЦІ ВІДНОСИТЕ ВИ СЕБЕ?

І ГРУПА
ПРАЦІВНИКИ ПЕРЕВАЖНО РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ (КЕРІВНИКИ ПІДПРИЄМСТВ, ОРГАНІЗАЦІЙ ) – І ТИП – ПРАЦЯ, ЯКИХ НЕ ПОТРЕБУЄ ЗНАЧНОЇ ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ: ПЕДАГОГИ, ВИХОВАТЕЛІ, ПРАЦІВНИКИ НАУКИ, ЛІТЕРАТУРИ, ДРУКУ, ПЛАНУВАННЯ, ОБЛІКУ, СЕКРЕТАРІ, ПРАЦІВНИКИ РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ, ПРАЦЯ ЯКИХ ПОВ’ЯЗАНА ЗІ ЗНАЧНИМ НЕРВОВИМ НАПРУЖЕННЯМ (ПРАЦІВНИКИ ПУЛЬТІВ УПРАВЛІННЯ, ДИСПЕТЧЕРІВ ).

ДЛЯ ЦІЄЇ ГРУПИ НЕОБХІДНО З ХАРЧУВАННЯМ НАБРАТИ 2400 ККАЛ ЩОДНЯ.

ІІ ГРУПА
ПРАЦІВНИКИ, ЗАЙНЯТІ ЛЕГКОЮ ФІЗИЧНОЮ ПРАЦЕЮ АБО ПРАЦІВНИКИ РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ РЕГУЛЯРНО ЗАЙНЯТІ СПОРТОМ: ІТП, ПРАЦЯ ЯКИХ ПОВ’ЯЗАНА З ДЕЯКИМИ ФІЗИЧНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ: ПРАЦІВНИКИ, ЗАЙНЯТІ НА АВТОМАТИЗОВАНИХ ПРОЦЕСАХ: АГРОНОМИ, ЗООТЕХНІКИ, ВЕТЕРЕНАРНІ ПРАЦІВНИКИ, МЕДСЕСТРИ, ПРОДАВЦІ, ПРАЦІВНИКИ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ, ВИКЛАДАЧІ, ПРАЦІВНИКИ ЗВ’ЯЗКУ І ТЕЛЕГРАФУ, ІНСТРУКТОРИ ФІЗКУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ, ТРЕНЕРИ.

ДЛЯ ЦІЄЇ ГРУПИ ЛЮДЕЙ ПОТРІБНО ВЖИВАТИ ЇЖУ ПРОТЯГОМ ДОБИ, КАЛОРІЙНІСТЬ ЯКОЇ ДОРІВНЮЄ 2600 ККАЛ.
ЧИ ДОТРИМУЄТЕСЬ ВИ ГІГІЄНИ ПРАЦІ?

Важливе чергування праці і відпочинку. Для здорової людини достатньо 7 – 8 годин пасивного відпочинку вві сні, і якщо в середині дня вона відчуває потребу лягти і ні про що не думати – значить вона або хвора, або порушений режим. Ідеальний режим – це чергування різнорідних фізичних і розумових, творчих і нетворчих процесів. Якщо чергування мало, то праця стає монотонною, людина швидко втомлюється, результативність її діяльності знижується.
Для людини шкідливий занадто різкі переходи від одного процесу до другого – на них відходить багато психічної енергії. Люди завчасно зношуються на режимах різких інформаційних переходів, коли їх переслідують думки – не запізнитись на роботу, не розгубитись перед аудиторією.
При монотонній праці приміщення для роботи повинно бути світлим, просторим, зі стінами викрашеними радісно – збуджуючі кольори, великими вікнами, більшістю рослин і часто змінними плакатами і картинами. Під час відпочинку перегляд телепередач.
Головна умова особистої гігієни – самоконтроль (вміння ставити себе на місце іншого, вміння читати в очах колеги думка про себе, забезпечити атмосферу, критики і самокритики).
Є декілька правил інформаційного режиму.
1. Уникати різких переходів від повного спокою до найбільшої перевтоми.
2. Міняти сидіння на роботі з спортивними іграми після роботи.
3. Кожний період роботи і відпочинку повинно по можливості ділити функціонально на різнорідні процеси (сидіти, ходити, стояти; розмовляти, слухати; дивитись, читати, писати; працювати руками, головою).
4. Не займатись одразу декількома справами.
5. Відноситись до відпочинку так серйозно, як і до праці.

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook