Український кластерний альянс став ініціатором проведення круглого столу «Цифрова та стала енергетика: освітній і проєктний потенціал» у НУБіП України

8 жовтня 2024 року
За ініціативи Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України та Українського кластерного альянсу відбувся круглий стіл, присвячений створенню центру інноваційних експертиз «Цифрова та стала енергетика».

Учасниками заходу стали Олександр Юрчак, СЕО Українського кластерного альянсу, Богдан Голубояр, керівник департаменту по роботі з комунальними підприємствами ТОВ «Інтнрпроект Gmbb», Андрій Старжинський, директор ТОВ «a-Gnoshcs», Олександр Ковальчук, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Київського національного університету будівництва і архітектури, Олена Бориченко і Галина Черкашина, доценти кафедри електропостачання НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Директор інституту Віктор Каплун відкрив захід і ознайомив присутніх із сучасними об’єктами кафедр навчально-дослідницької інфраструктури, які відігріють важливу роль у підготовці майбутніх фахівців у сфері енергетики.
Гості відвідали лабораторії «розумних» мереж, монтажу електрообладнання та навчальні робочі місця з використанням тренажерів віртуальної реальності.

 

 

 

 

У рамках свого виступу Віктор Каплун окреслив у супроводі презентаційного матеріалу план дій центру інноваційних компетенцій «Цифрова та стала енергетика» на 2024 рік.

 

Олександр Юрчак презентував ресурсний центр «Мережа енергетичних кластерів УКА» (МЕК-УКА), який став важливою платформою для об'єднання учасників енергетичного сектору, розвитку інноваційних проєктів та впровадження сучасних енергетичних рішень.

 

 

 

 

Богдан Голубояр, керівник департаменту по роботі з комунальними підприємствами ТОВ «Інтерпроект GmbH» і Андрій Старжинський, директор ТОВ «a-Gnoshcs» поділилися своїм баченням щодо співпраці з навчальним закладом як потенційні роботодавці, розповівши, як вони можуть сприяти підготовці фахівців, підтримуючи освітні програми та надаючи практичні можливості для студентів.

Олександр Ковальчук, Олена Бориченко і Галина Черкашина поділилися досвідом про проєктну діяльність, програми підвищення кваліфікації та наголосили на важливість співпраці між закладами вищої освіти та бізнесом для розвитку інновацій і підтримки професійного росту фахівців.

 

Учасники зустрічі обговорили сучасні тренди розвитку енергетичної галузі, які базуються на широкому впровадженні інформаційних технологій для інтелектуалізації процесів виробництва, транспорту та розподілу електроенергії.

 

Для практичної реалізації цієї роботи необхідне вироблення узгоджених позицій щодо нормативної та проєктної діяльності у сфері цифрових технологій в енергетиці, зокрема - підготовка пропозицій для усунення бар'єрів і створення дієвих інструментів формування нової моделі енергетичного ринку та розбудову «розумних» енергетичних мереж.

 

Це створить умови для налагодження партнерських відносин між владою, бізнесом, проєктними та освітньо-науковими установами щодо формування сталого розвитку енергетики країни.

Домовились про проведення переговорів з потенційними учасниками, підготовку тексту меморандуму про спільну діяльність центру інноваційних експертиз «Цифрова та стала енергетика».


Світлана Макаревич,
координаторка з проєктної діяльності
ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook