Науковці НУБіП взяли участь у літній школі присвяченій лісівництву в BFH-HAFL, Швейцарія
Науковці Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) взяли участь у літній школі присвяченій вивченю підходів наближеного до природи лісівництва в Бернському університеті прикладних наук, Школа сільськогосподарських, лісових та харчових наук (BFH-HAFL) у Швейцарії.
Двотижнева літня школа проходила з 19 серпня по 01 вересня 2024 року в рамках програми мобільності, започаткованої для підтримки українських дослідників у розбудові потенціалу для післявоєнного відновлення лісів. Навчальна школа покликана посилити дослідницький та освітній потенціал українських дослідників лісового господарства через взаємне навчання та співпрацю зі швейцарськими науковцями. Учасники мали можливість ознайомитися з інноваційними інструментами та методами в галузі лісових досліджень та освіти, попрактикувати планування лісогосподарських заходів, в контексті наближеного до природи лісівництва, вивчити багатостороннє управління лісовими ландшафтами та соціально-екологічні інновації.
Програма мобільності включала:
- підготовчі заходи, спрямовані на розробку керівних принципів наближеного до природи лісівництва в Україні
- лекції та воркшопи з управління лісовим господарством, цифрових інструментів та соціально-екологічних інновацій
- навчання у лісі та огляд різних практик застосування наближеного до природи лісівництва
- спільна робота над опрацювання методичних рекомендацій для практиків в Україні
- розбудову зв’язків між українськими та швейцарськими науковцями
Ця програма мобільності ґрунтується на попередній співпраці між НУБіП та BFH-HAFL, включаючи Програму мобільності для науковців та дослідників у січні-лютому 2023 року. (https://nubip.edu.ua/en/node/125584) а також семінари та воркшопи, організовані онлайн у 2023 році (https://nubip.edu.ua/en/node/126776).
Олександр Сошенський, доцент кафедри лісівництва НУБіП, який брав участь у попередніх обмінах, підкреслив важливість цієї мобільності: «Ця навчальна школа надає безцінну можливість ознайомитися з практикою ведення лісового господарства в Швейцарії та інноваційними підходами до наближеного до природи лісогосподарювання. Отримані знання та навички матимуть важливе значення для сталого лісового господарства України».
Участь дослідників НУБіП у цій навчальній школі є частиною зусиль, спрямованих на підтримку лісового господарства в Україні та вирішення безпрецедентних викликів, з якими зіткнувся лісовий сектор країни через війну та зміни клімату. Дана програма мобільності узгоджується з пріоритетними заходами, визначеними Форумом лісової науки та освіти України (https://nubip.edu.ua/node/138101), спрямованими на підтримку дослідницького потенціалу в галузі лісового господарства, впровадження інновацій у лісовій освіті та співпрацю з міжнародними партнерами.
Учасники висловлюють глибоку вдячність Мар'яні Мельникович, яка доклала величезних зусиль для організації Школи. Адміністративна підтримка та внески дозволили відчути потенціал співпраці між науковцями BFH-HAFL та українською командою. Така співпраця є важливою підтримкою для України в цей складний для нашої країни час. Ми висловлюємо щиру подяку професорці Ute Seeling, професору Bernhard Pauli, Pesche Eigenmann та професору Luuk Dorren за підтримку та всестороннє сприяння. Особлива подяка за співпрацю та обмін знаннями професору Christian Rosset та його команді David Paul Coutrot & Manuel Kurt, а також доктору Claude Garcia та його команді Patrick Waeber & Mariana Melnykovych, а також професору Thibault Lachat. Учасники вдячні за фінансову підтримку мобільності BFH Global Engagement Office та BFH-HAFL, яка відкрила можливості для розвитку співпраці.
Наступним етапом співпраці є пошук можливостей для продовження та розширення співпраці і обміну отриманим досвідом в Україні з практиками та науковцями.
Ми сподіваємося на позитивні результати цього обміну та внесок у стале управління лісами України в період післявоєнної відбудови.
Олександр Сошенський,
доцент кафедри лісівництва
[email protected]