Навчально-науково-виробнича лабораторія "Бізнес аналітики"

Програма прийняття управлінських рішень МАХ

Лабораторія використовує програмне забезпечення МАХ (ліцензійовано для університетів-партнерів програми DAAD «Аграрний менеджмент» (№ ліцензії 23-0502-01-1 та 39-1604-01-1)) та Regio-Max (ліцензійовано для університетів-партнерів УПН Вайєнштефан-Тріздорф (№ ліцензії 40-1712-01-1)).

Комп’ютерні програми MAX та Regio-Max на основі MS Excel дозволяють обчислювати маржинальні доходи простим і прозорим технічним способом. У систему інтегровано банки даних для важливих видів продукції і засобів виробництва, завдяки чому можна здійснювати розрахунки щоразу за гнучкими й індивідуальними методами.

Всі виробничі процеси з їх найважливішими показниками акумулюються в інтегрованому банку даних і довільно комбінуються між собою. При складанні альтернативних планів розвитку підприємства досить просто визначається зміна величини прибутку порівняно з фактичною ситуацією (на основі розрахунку співставного маржинального доходу).

Окрім того, в системі криються інші різноманітні можливості:

  • вільний розрахунок бюджетів та внутрішніх балансів підприємства: наприклад, добрив (баланс поживних речовин), основних кормів, робочого часу, строків використання машин, наявності худоби, потреби у складських приміщеннях тощо;
  • деталізоване визначення змінних і постійних витрат на механізацію у рослинництві (наприклад, для розрахунку повної суми витрат);
  • використання результатів планування для детального аналізу рентабельності, ліквідності і стабільності підприємства;
  • застосування для фінансового планування, оптимізації (лінійного програмування).

 

 

Вагомим результатом застосування програмного забезпечення є можливість сформувати бази даних звітності сільськогосподарських підприємств, які використовується студентами при вивченні дисциплін «Планування і організація підприємства», «Бізнес-планування», тощо.

Розроблені методичні матеріали є корисними для студентів і при проходженні виробничих практик, написанні якісних звітів і збору матеріалів для бакалаврських та магістерських робіт.

 

Студенти систематизують інформаційні дані сучасних господарств, проводять розрахунки маржинального доходу по основним сільськогосподарським культурам в різних регіонах України за методикою, яка використовується фермерськими господарствами Німеччини для планування та оцінки ефективності своєї діяльності. На основі отриманих результатів, майбутні фахівці обґрунтовують отримані висновки та навчаються обирати оптимальні сценарії ведення конкурентоспроможного бізнесу.

 

         

Інноваційний досвід з виробничої економіки та планування підприємства є важливим не тільки при реалізації практичних навиків студентів на практиці, а й при підготовці перших наукових досліджень до студентських конференцій та вебінарів.

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook