Кафедра інформаційних систем

Address: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 16А, навчальний корпус № 15, кімн. 234, 205.

Tel.: +38 044 527 87 24

E-mail: [email protected]

завідувач кафедри:
Швиденко Михайло Зіновійович

кандидат економічних наук, доцент, заслужений професор НУБіП України, відмінник аграрної освіти і науки України, заслужений працівник освіти України

 

Кафедра інформаційних систем створена в 1997р. Основною метою діяльності кафедри є підготовка спеціалістів, які забезпечують розробку і впровадження інформаційних систем та комп’ютерних технологій в агропромисловому комплексі. Кафедра веде підготовку студентів факультету інформаційних технологій, економічного факультету, факультету аграрного менеджменту та навчально-наукового інституту післядипломної освіти.

На кафедрі постійно йде процес поліпшення матеріальної, навчальної і методичної бази, започатковуються нові дисципліни, які відповідають сучасним вимогам. Ще в кінці 90-х років, першою серед аграрних вищих навчальних закладів України, кафедра запровадила елементи дистанційного навчання у навчальний процес. При цьому активно проводились семінари різного рівня, створювались електронні навчальні посібники, велась просвітницька діяльність по впровадженню дистанційного навчання як ефективного напрямку більш повної реалізації прав громадян на освіту. Кафедра інформаційних систем першою адаптувала на українську мову міжнародну систему дистанційного навчання Moodle, яка нині ефективно використовується університетом у навчальному процесі.

Підрозділом кафедри є навчальна лабораторія комп’ютерних технологій, в якій підвищують професійний рівень в галузі комп’ютерних технологій студенти та працівники лабораторії. Спеціалісти лабораторії працюють над створенням та впровадженням інформаційно-довідкових систем на основі баз даних, розробляють інформаційні системи, спеціалізовані галузеві АРМи, надають консультації та допомогу іншим підрозділам НУБІП України.

Також, в структурі кафедри функціонує навчально-науково-виробничий центр з електронного дорадництва, який проводить актуальні наукові дослідження у галузі інформаційного забезпечення аграрного комплексу України та сфери дорадництва, створення інформаційних систем моніторингу та їх підтримки, інформаційної, методичної та технічної підтримки дорадництва, розвитку системи електронного дорадництва (е-Екстеншн)та забезпечує на високому рівні виконання науково-дослідних робіт.

Професорсько-викладацький склад кафедри інформаційних систем проводить роботу, спрямовану на вдосконалення методики викладання дисциплін з використанням сучасних інформаційних та Інтернет-технологій, а також елементів електронного, дистанційного навчання. Більшість викладачів кафедри інформаційних систем мають відповідні міжнародні сертифікати, зокрема, сертифікати Microsoft Office Specialist ,"IT Essentials" Cisco Network Academy та "1С:Професіонал". Викладачами кафедри постійно випускаються навчальні посібники, методичні розробки, монографії та наукові статті.

Кафедра інформаційних систем постійно і активно проводить науково-дослідну роботу, а отримані результати досліджень постійно демонструються на міжнародних виставках та відзначені золотими медалями. Одним із головних результатів стало створення і впровадження системи поширення знань, інформаційного забезпечення та дистанційного консультування на основі Інтернет-технологій. Функціонування такої системи являється реальним вкладом у реалізацію прав з вільного доступу до тематичної інформації громадян та, особливо, сільського населення України. Створення ефективної системи сільськогосподарського дорадництва є дієвим інструментом впровадження державної аграрної політики, забезпечення інноваційного розвитку сільського господарства та сільських територій, подолання бідності на селі шляхом провадження просвітницької діяльності та надання соціально спрямованих дорадчих послуг суб'єктам господарювання на селі і сільському населенню з метою підвищення рівня знань та вдосконалення практичних навичок прибуткового ведення сільського господарства на засадах сталого розвитку й гендерної рівності.

Кафедра інформаційних систем приймає активну участь у співробітництві із зарубіжним організаціями та університетами Колектив кафедри являвся головним виконавцем міжнародного проекту та проводив велику роботу для успішного виконання договору між Міністерством аграрної політики та ФАО ООН по розробці Національної інформаційної аграрної стратегії. Проводиться плідне міжнародне співробітництво з питань розвитку систем поширення сільськогосподарських даних і знань з фахівцями університету штату Небраска (США). На кафедрі приділяється велика увага інформаційно-просвітницькій співпраці з представництвами інших країн в Україні (Франції, ФРН,). Зусилля з міжнародної інформаційної інтеграції завідувача кафедри Швиденка М.З. були оцінені Урядом Франції, який нагородив його у 2010 році орденом «За сільськогосподарські заслуги».       

Колектив кафедри інформаційних систем
Зліва направо: к.е.н., доц. В.В. Харченко, ст. лаб. Л.А. Шаптала, к.е.н., ас. К.Г. Рогоза,
ст. викл. О.М. Касаткіна, к.е.н., доц. М.Г. Садко, зав. каф., к.е.н., засл. проф. М.З. Швиденко,
ст. викл. Є.М. Стариченко, лаб. Є. О. Кривобок, ст. викл. Ю.В Матус,
ст. викл. С.П. Саяпін, ст. викл. В.М. Андрющенко.

News

All news

March 25, 2019
НУБіП України

Саме тут народжуються Чемпіони!

December 21, 2018
м. Яготин, Київська область

Майбутнє за цифровою економікою

December 7, 2018
НУБіП України

Вітаємо з перемогою!

August 28, 2017
НУБіП України, Київ

Нагороди співробітникам до Дня знань

April 20, 2017
НУБіП України

Розширити можливості навчання

April 13, 2017
НУБіП України

Знань багато не буває

April 10, 2017
Microsoft Imagine Академія

Безмежний світ Microsoft

Notice

All notice

May 29, 2018
НК «Експоцентр України»

Запрошуємо відвідати виставку "Агро 2018"

March 12, 2018
НУБіП України

Змагання з настільного тенісу

November 7, 2017
НУБіП України

Запрошуємо на урочисту подію!

March 13, 2017
НУБіП України

День відкритих дверей

Events

All events

October 22, 2018, 12:06
НУБіП України

Відкрите практичне заняття з Unity3d

June 11, 2018, 11:46
НК «Експоцентр України»

Нагорода міжнародної виставки

May 29, 2018, 10:10
НУБіП України

Отримано відзнаку президента

November 13, 2017, 14:35
НУБіП України

Урочистості, присвячені ювілеям кафедр

June 10, 2017, 8:56
НК «Експоцентр України»

Золота медаль "Агро-2017"

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)