Екскурсійна кураторська година!

June 24, 2024
Київ

Магістри спеціальності 206 Садово-паркове господарство разом з куратором, Оксаною Багацькою, відвідали Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка. Деякі з них зізналися, що побували там уперше в своєму житті. 

Спочатку студенти ознайомилися з історією, структурою і особливостями формування колекцій ботанічного саду, питаннями інтродукції та акліматизації декоративних рослин. На площі дендрарію оглянули унікальні колекції рослин.

Багато цікавої інформації дізналися про хвойні дерева та кущі, яких у дендрарії на площі близько 10 га зростає понад 10 тис. рослин. Колекція нараховує 79 видів, що представляють 20 родів. Тут зростають унікальні свідки далеких геологічних епох – гінкго дволопатеве, метасеквойя гліптостробовидна, тис ягідний, болотний кипарис, тсуга канадська, ялиця одноколірна та інші рослини.

Наступним джерелом інформації для студентів була колекція каштанів. Цікаво було дізнатися, що загалом є до 22 видів і гібридів цього роду рослин, крім звичного для Києва Aesculus hippocastanum L.

Крокуючи стежками ботсаду студенти ознайомилися з садом магнолій, створеним за проєктом професора Леоніда Рубцова – відомого науковця в галузі дендрології, паркознавства та ландшафтної архітектури. Магістри дізналися про біологічні особливості магнолій та особливості їхнього вирощування. Сад магнолій є одним із моносадів дендрарію, розміщений в історичній місцевості і вписаний у рельєф високого правого берега Дніпра. Особливо привернула увагу магнолія з жовтими квітами.

Під час екскурсії в ботсаду, студенти не оминули увагою і сирінгарій. Красу і аромати цієї унікальній колекції складають близько 20 видів, 90 сортів і стільки ж гібридів власної селекції ботсаду.

Особливе захоплення викликала ділянка з квітучими деревовидними півоніями.

Одним із видів природоохороноої діяльності, що здійснює НБС є робота з інвентаризації, моніторингу стану, реалізації заходів з охорони та збереження вікових дерев, що зростають на території саду. Завдяки проведеним дослідженням ці обʼєктів, що представлені 28 деревами, отримали статус памʼятки природи місцевого значення. Кожна з них представлена окремими деревом або групою дерев. Більшість з цих дерев представники виду Quercus robur L., яким понад 200 років. Студенти в курсі «Паркознавства» знайомилися з основними питаннями збереження вікових дерев, а тут мали змогу «познайомитися особисто» з такими деревами.

На завершення екскурсії куратор ознайомила студентів ще з однією колекцією. На експозиційній ділянці «Виткі рослини» представлено 8 родин, 10 родів і 32 види деревних ліан. Ліани представлені в оформленні різних малих архітектурних форм: трельяжів, арок, пергол, альтанок. Ці рослини відрізняються способами кріплення до опори, декоративними якостями і біологічними особливостями. Але беззаперечним є той факт, що використання витких рослин в озелененні міст є необхідним і актуальним в нинішніх умовах щільної забудови, забруднення повітря і глобального потепління.

Ще багато естетичної насолоди отримали студенти в цей день. Час, проведений з користю і задоволенням, пролетів непомітно. Спілкування студентів між собою доповнили мальовничі пейзажі і розповіді фахівця.

Щира подяка за цікаву екскурсію ботсадом старшому науковому співробітнику відділу ландшафтного будівництва, кандидату історичних наук Чувікіній Наталії Валеріївні.

Оксана Багацька,
доцент кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну,
куратор групи СПГ-2301м
 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook