Кафедра фінансів продовжує практику практично-орієнтованого навчання
Кафедра фінансів продовжує практику практично-орієнтованого навчання
30 травня 2021 року
27 травня 2021 р. в рамках розвитку практично-орієнтованого навчання кафедрою фінансів було проведено чергову гостьову лекцію Мартиненко Інни Костянтинівни, заступника директора департаменту – начальника відділу дослідження діяльності кваліфікованих інвесторів департаменту нагляду за станом корпоративного управління та корпоративними фінансами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на тему: "Організаційно-правове забезпечення управління корпоративними правами».
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u331/foto_1-2.png)
Відкриваючи лекцію, завідувач кафедри фінансів Давиденко Надія Миколаївна зазначила, що для викладання професійно орієнтованих курсів кафедрою фінансів лише за останній рік було запрошено понад 20 відомих фахівців-практиків, які активно поєднують наукову роботу з практичною діяльністю, що надає студентам та аспірантам можливість здобути науково-практичні знання та навички.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u331/foto_2-3.png)
Впродовж лекції студенти-фінансисти та викладачі були ознайомлені:
- із структурою НКЦПФР, яка включає центральний апарат та територіальні органи;
- складом департаментів та їх основними повноваженнями;
- основною формою роботи НКЦПФР та метою її діяльності;
- законодавчими актами, що забезпечують діяльність НКЦПФР.
Особливу увагу лектором було приділено законодавчому забезпеченню діяльності акціонерних товариств, а саме: порядку проведення Загальних зборів та їх корпоративному управлінню.
Порядок проведення Загальних зборів включає:
- повідомлення акціонерів про проведення зборів;
- створення комісії, яка здійснюватиме реєстрацію акціонерів та визначатиме кворум;
- отримання акціонерами бюлетенів для голосування;
- приймання рішень шляхом голосування;
- складання протоколу за результатами голосування та його розміщення для ознайомлення на сайтах публічних та приватних акціонерних товариств.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u331/foto_4_9.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u331/foto_3_12.jpg)
Не оминула увагою Інна Костянтинівна також питання здійснення нагляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за акціонерними товариствами, а саме:
- проведення планових, позапланових, виїзних та невиїзних перевірок;
- здійснення нагляду за реєстрацією акціонерів під час проведення Загальних зборів з метою уникнення рейдерського захоплення підприємств;
- накладання санкцій на правопорушників, які включають попередження або штрафи;
- перевірку дотримання встановлених термінів усунення правопорушень та призначення штрафів у розмірі 17 тис. грн., якщо правопорушення не усунено.
Лектор наголосила, що метою планових перевірок акціонерних товариств є перевірка їх діяльності щодо порядку проведення Загальних зборів, дотримання процедур призначення посадових осіб, порядку виплати дивідендів, наявності необхідного документального забезпечення та його структури, а також стану корпоративного управління.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u331/foto_5_9.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u331/foto_6_1.png)
Лекція була цікавою та корисною як для студентів і аспірантів, так і викладачів, оскільки спілкуючись з практиками ми завжди отримуємо безцінні знання, які важко знайти в літературних джерелах.
Дякуємо Інні Костянтинівні за проведену лекцію!
Людмила Березовська,
доцент кафедри фінансів