Єднаймо душі словом Кобзаря – в університеті відбувся флешмоб з нагоди дня народження Т.Г. Шевченка

7 березня 2020, 8:59

 В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.
 Тож, 06 березня 2020 року, з нагоди відзначення 206-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, навчально-науковий центр виховної роботи і соціального розвитку спільно з науковою бібліотекою провели загальноуніверситетський флешмоб «Наш Шевченко», що проходив на Алеї Слави університету.
  Урочисте зібрання відкрив ректор університету Станіслав Ніколаєнко, зазначивши, що життєдайна поезія Тараса Шевченка завжди, в усі часи хвилює та наповнює серця українців любов’ю до рідної землі, українського народу. Приємно відзначити, що до участі у флешмобі долучилися і проректори університету – Ігор Ібатуллін, Сергій Кваша, Вадим Ткачук, Валерій Іщенко, а також декани факультетів та їх заступники, завідувачі кафедр.
  Тарас Шевченко – це цілий світ. Світ образів, почуттів, думок, ідей. Тож написані його пером талановиті і глибокі вірші наповнили Голосієво атмосферою поетичності, творчості, занурили нас в Шевченківську епоху. Під час флешмобу прозвучали чудові вірші Кобзаря у емоційному, душевному та натхненному виконанні таких студентів:

  • Дениса Пірога, Романа Ревенка, Івана Чекана, Владислава Шешини, Крістіни Коляди, Марії Таборовець – економічний факультет;
  • Тетяни Гвоздик, Юлії Антонюк, Юлії Благодир, Валерії Стовбур, Олени Сінгаєвської, Марії Мороз – факультет захисту рослин, екології та біотехнології;
  • Олександри Якушевої, Ірини Пархомчук, Наталії Суботишиної, Антона Кучмія – факультет інформаційних технологій;
  • Марини Колесник, Ольги Василишиної, Наріне Багдасарян – факультет ветеринарної медицини;
  • Валентини Пономаренко, Юлії Ковбель, Яни Задородньої, Світлани Нестеренко, Ангеліни Кудашевої – факультет аграрного менеджменту;
  • Наталії Білодід, Катерини Михайлик, Святослава Водянка, Вадима Яримчука – факультету землевпорядкування;
  • Олексія Ситника, Анастасії Хоменко, Альони Гребенюк – факультет харчових технологій;
  • Катерини Яник – гуманітарно-педагогічний факультет.

 

  До речі, до флешмобу бібліотекарки підготували унікальні видання «Кобзаря» з фонду книгозбірні. На особливу увагу заслуговують два представлені видання: перше – це повне видання «Кобзаря» польською мовою, що вийшло в м. Любліні, 2008 р., друге – під назвою «Тарас Шевченко «Заповіт» мовами народів світу», 1989 р., до якого увійшли переклади славетного «Заповіту» на 147 мов народів світу, (серед них – арабською, в’єтнамською, італійською, японською мовами, мовою есперанто та гінді).

 Щиро дякуємо усім, хто долучився до загальноуніверситетського флешмобу «Наш Шевченко», та пам’ятаймо, що кожне слово Великого Кобзаря викарбовується в нас генетичним кодом національної ідеї, і як писав інший відомий український поет Василь Симоненко:

"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля."

Олена Литовченко, Анна Арсенюк,
завідувачі філій наукової бібліотеки
у навч. корп. № 6 та 10

 

 

 

 

 

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook