Результати змагань з гирьового спорту 63-ї спартакіади студентів НУБіП України 2019-2020 навчального року

3 грудня 2019 року
м. Київ, НУБіП України, навчальний корпус №9

28 листопада 2019 року відбулися змагання 63-ї спартакіади студентів НУБіП України 2019-2020 навчального року з гирьового спорту.

Змагання з гирьового спорту з давніх часів вважались одним з доступних видів спорту для занять у різних населених пунктах особливо у сільській місцевості, так як не вимагають особливого обладнання для тренувань, проведення змагань. А бажаючих похизуватись власною силою і вродою в українців завжди вистачало.

Останнім часом заняття гирьовим спортом в університеті знаходяться на підйомі – з приходом на роботу до університету нового тренера Віталія Андріяша, майстра спорту України міжнародного класу з гирьового спорту, спортивного судді міжнародної категорії, який щойно повернувся з чемпіонату світу з гирьового спорту де став срібним призером у змаганнях в естафеті серед майстрів в складі збірної команди України.

       От і на змагання спартакіади студентів 22 листопада зібрались 66 спортсменів – 14 дівчат і 42 юнаків які представляли 13 факультетів і ННІ університету. Змагання проводились за новою для України програмою, проте яка вже стала офіційним видом змагань з гирьового спорту, – ривок гирі однією рукою без обмеження кількості разів зміни рук, час на виконання вправи кожному спортсмену – до 12 хвилин. Саме за такою програмою Міністерство освіти і науки України проведе чемпіонат України серед студентів з гирьового спорту у лютому 2020 року.

       Учасників змагань привітали судді: головний суддя - Віталій Андріяш, викладач кафедри фізичного виховання, спортивний суддя міжнародної категорії, головний секретар - В'ячеслав Пархоменко, заступник завідувача кафедри фізичного виховання зі спортивної роботи, спортивний суддя національної категорії, член апеляційного журі - Валерій Краснов, професор кафедри фізичного виховання, спортивний суддя національної категорії, судді помосту - Володимир Кульківський і Ігор Васьковський - судді Союзу гирьового спорту України, кандидати у майстри спорту України з гирьового спорту. 

       Техніку виконання вправи продемонстував студентам головний суддя змагань Віталій Андріяш, переможець багатьох міжнародних змагань.


Особиста першість визначалась у 7 вагових категоріях серед чоловіків і 4 вагових категоріях серед жінок. А от командну першість судді підводили з урахуванням ваги спортсменів, використовуючи для цього таблицю коефіцієнтів Сінклера. За цією таблицею результат спортсмена помножується на коефіцієнт у залежності від власної ваги. Чим легший спортсмен – тим більший коефіцієнт. Таким чином до командного заліку спортсмени легших вагових категорій, як їх ще ласкаво називають «мухачі», дещо прирівнюються до важковаговиків. 

   Серед дівчат найвищі результати показали:

251 підйом – Юлія Гусак, студентка 4 курсу ННІ лісового і садово-паркового господарства, 1 місце у ваговій категорії +68 кг;

244 підйоми – Тетяна Квач, студентка 3 курсу механіко-технологічного факультету, 2 місце у ваговій категорії +68 кг;

210 підйомів – Людмила Кузько, студентка 3 курсу факультету конструювання та дизайну, 1 місце у ваговій категорії до 58 кг, найдосвідченіша спортсменка серед учасниць, кандидат у майстри спорту України з гирьового спорту, яка має великий досвід виступів на змаганнях з гирьового спорту різного рівня.

 

   Серед юнаків найвищі результати показали:

270 підйомів – Василь Короткий, студент 3 курсу факультету ветеринарної медицини, 1 місце у ваговій категорії +95 кг;

255 підйомів – Артем Дерев’яник, студент 3 курсу агробіологічного факультету, 1 місце у ваговій категорії 73 кг;

248 підйомів – Олександр Короткий, студент 3 курсу факультету ветеринарної медицини, 1 місце у ваговій категорії 85 кг.

     Результатами командної першості.

   Апеляційне журі розглянуло заяву подану представником механіко-технологічного факультету і прийняло рішення результат Івана Кузьмича, аспіранта за спеціальгістю "Галузеве машинобудування" (керівник - викладач механіко-технологічного факультету) зарахувати двом факультетам: конструювання та дизайну і механіко-технологічного. У підсумку попередні командні результати змінилися.

За результатами запеклої боротьби на помостах у командному заліку трійка призерів виглядає таким чином:

1 місце – механіко-технологічний факультет  – 1610,4 очок;
2 місце – факультет конструювання та дизайну – 1524,2 очок;
3 місце – агробіологічний факультет – 1406,2 очок.

               Команда механіко-технологічного факультету:

  Команда факультету конструювання та дизайну:

 

         Команда агробіологічного факультету:

         Команда факультету ветеринарної медицини зайняла 4 місце в командній першості:

       Команда факультету захисту рослин, біотехнологій та екології зайняла 5 місце в командній першості:

  Повні протоколи особистої і командної першості розміщені на сторінці сайту НУБіП України Спорт/Протоколи змагань (https://nubip.edu.ua/node/3317 ).

Тренер збірної команди НУБіП України Віталій Андріяш вбачає у наших студентів великий потенціал на майбутнє, готує команду до успішного виступу на чемпіонаті України серед студентів у лютому місяці, виконання спортсменами високих спортивних розрядів і звань!

Особлива подяка за допомогу в розвитку гирьового спорту в НУБіП України Союзу гирьового спорту України – національній федерації з розвитку виду спорту в Україні (президент Валентин Бербенчук, свого часу працівник кафедри фізичного виховання нашого університету). Союз направив на роботу в НУБіП України одного з повідних тренерів з виду спорту – Віталія Андріяша і надав двох висококваліфікованих суддів для проведення цих змагань: Володимира Кульківського і Ігоря Васьковського.  


Вітаємо усіх учасників змагань, бажаємо сильнішим спортсменам подальших наполегливих тренувань та успішних виступів на змаганнях! 

В’ячеслав Пархоменко,

старший викладач кафедри фізичного виховання,

гуманітарно-педагогічного факультету,

головний секретар змагань з гирьового спорту

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook