Запрошуємо взяти участь у семінарах та вебінарах на базі платформи Web of Science
Запрошуємо взяти участь у семінарах та вебінарах на базі платформи Web of Science
9 вересня 2019 року
Наукова бібліотека НУБіП України запрошує науковців, викладачів та аспірантів взяти участь у безкоштовних освітніх програмах – семінарах та онлайн-вебінарах – присвячених роботі з платформою Web of Science та іншими ресурсами для наукової діяльності, які будуть відбуватися з 12 по 26 вересня 2019 року.
Необхідна попередня реєстрація за відповідними посиланнями.
СЕМІНАРИ:
12 вересня, 11:00-12:30
Державна науково-технічна бібліотека України, вул Антоновича 180
Тема: Пошук та оцінка міжнародної співпраці та грантів за допомогою інструментів Web of Science Group.
Тези: Пошук партнерів і грантів є дуже важливим етапом наукової роботи. Протягом семінару розглянемо як знати найефективніших науковців та установи за заданою темою. Проаналізуємо чому вони є ефективними. Які гранти можна знайти за нашою темою у Web of Science, чи є шанси для українських науковців отримати фінансування від даного фонду. Як представити власні здобутки і які є складові успішного портфоліо науковця
Реєстрація обов’язкова https://forms.gle/5xPSq6Pno3NYGWqY8
12 вересня, 15:00-16:30
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15
Тема: Web of Science для зоологів і не тільки
Тези: Можливості платформи Web of Science: пошук, аналіз, збереження релевантної інформації, оцінка тематики робіт та пошук ефективних наукових співпраць, грантів, оптимізація роботи. Вибір і оцінка видань для публікації власних досліджень, чи є можливість публікуватися безкоштовно. Додатково про основні практики хижацьких видань, що вводять в оману науковців.
Без реєстрації.
ВЕБІНАРИ:
24.09.2019 16:15
Тема: Пошук і аналіз наукової літератури на платформі Web of Science
Тези: Структура і контент платформи Web of Science. Бази даних, які є у українських передплатників. Створення персонального кабінету користувача. Синтаксис пошукового запиту. Аналіз отриманих даних. Збереження інформації. Оптимізація роботи
Реєстрація: http://bit.ly/2LedN3P
25.09.2019 16:15
Тема: Світ наукових видань: хороші, погані та хижацькі
Тези: Технічні та наукові складові якісного видання. Імпакт- фактор і де його знайти. Бізнес-моделі видання. Можливість безкоштовної публікації. Вибір видання для публікації. Публікаційний процес. Маркери та приклади хижацьких видань
Реєстрація: http://bit.ly/2U4isJm
26.09.2019 16:15
Тема: Аналіз публікаційної активності науковця і установи
Тези: Складнощі та шляхи вирішення ідентифікації робіт науковця і установи. Можливості Publons для вченого. Створення, наповнення, корегування та метрики профілю Publons. Застосування ідентифікатору ResearcherID для ідентифікації робіт науковців та створенню індивідуальних та колективних звітів. Пошук робіт організації, аналітична оцінка отриманих даних. Підготовка даних, створення, корегування профілю установи
Реєстрація: http://bit.ly/344zRGm
Серія 1: Web of Science: система навігації у світі наукових публікацій
Тема: Інформаційна платформа Web of Science : зміст, можливості, застосування
Тези: Основні характеристики інформаційної платформи Web of Science і центральної бази даних Web of Science Core Collection. Створення особистого профілю користувача. Пошук наукових публікацій по заданій темі. Аналіз отриманої інформації. Збереження необхідних даних. Доступ до повних текстів наукових публікацій. Оптимізація роботи: збереження історій пошуку, створення автоматичних сповіщень по нових публікаціях і цитованості.
9 вересня, понеділок, 14:00 – проводить Варвара Соседова
24 вересня, вівторок, 10:00 – проводить Ірина Тіхонкова
25 вересня, середа, 7:00 – проводить Ірина Тіхонкова
Тема: Journal Citation Reports і імпакт-фактор: як порівнювати і вибирати міжнародні наукові журнали
Тези: Формати і бізнес-моделі журналів. Характеристики якісного наукового видання. Показники цитованості наукового журналу, імпакт-фактор. Формування списку тематичних видань для публікації за допомогою Web of Science, EndNote (Match) і Journal Citation Reports. Можливості аналітичного інструменту Journal Citation Reports (JCR) для оцінки і підбору журналу за необхідними параметрами. Нове у виданні JCR 2019.
10 вересня, вівторок, 14:00 – проводить Варвара Соседова
25 вересня, середа, 10:00 – проводить Ірина Тіхонкова
26 вересня, четвер, 7:00 – проводить Ірина Тіхонкова
Тема: Профіль автора ResearcherID в Publons, ідентифікатори авторів і показники активності публікації
Тези: Можливі складнощі пошуку по авторові і шляху їх рішення. Аналіз діяльності публікації ученого і групи учених, створення і інтерпретація звітів по цитуванню (цитування, індекс Хирша та ін.). Створення, коригування і можливості профілю автора Web of Science Researcher ID в Publons: списки публікацій, метрики, рецензування.
11 вересня, середа, 14:00 – проводить Варвара Соседова
24 вересня, вівторок, 7:00 – проводить Ірина Тіхонкова
26 вересня, четвер, 10:00 – проводить Ірина Тіхонкова
Серія 2: Наукова аналітика за допомогою інформаційних інструментів Web of Science
Тема: Техніка спеціалізованого пошуку в Web of Science
Тези: Можливості розширеного пошуку/advanced search в Web of Science Core Collection. Складання пошукових запитів за допомогою полів пошуку і логічних операторів. Аналіз інформації в спеціалізованих базах цих і регіональних індексах наукового цитування на платформі Web of Science.
10 вересня, вівторок, 9:00 – проводить Варвара Соседова
24 вересня, вівторок, 14:00 – проводить Ірина Тіхонкова
Тема: Профіль організації в Web of Science : можливості, створення, коригування
Тези: Складнощі пошуку публікацій організації. Використання поля пошуку Address і оператора пошуку SAME у базі даних Web of Science Core Collection. Можливості розширеного пошуку Advanced search для ідентифікації і аналізу публікацій організації. Алгоритм створення/коригування об'єднаного профілю організації Organization Enhanced.
12 вересня, четвер, 9:00 – проводить Варвара Соседова
25 вересня, середа, 14:00 – проводить Ірина Тіхонкова
Тема: Аналітична система InCites: порівняльний аналіз продуктивності і ефективності наукової діяльності
Тези: Оглядовий семінар з аналітичного ресурсу InCites. Основні показники і нові функції інструменту для усебічної оцінки наукової діяльності. Створення базових і призначених для користувача звітів на підставі даних Web of Science і їх використання для планування наукової діяльності.
13 вересня, п'ятниця, 9:00 – проводить Варвара Соседова
26 вересня 2019, четвер, 14:00 – проводить Ірина Тіхонкова
Серия 3: Що потрібно знати авторам для публікації в міжнародних журналах
Тема: Як підготувати публікацію для міжнародного журналу
Тези: Очікування редактора. Головні причини відмов в публікації. Робота з правками рецензентів. Структура наукової статті. Практичні поради по написанню основних розділів. Відмінні риси академічної англійської мови. Складання анотації. Написання заголовків. Вибір ключових слів.
19 вересня, четвер, 10:00 – проводить Валерія Курмакаева
19 вересня, четвер, 14:00 – проводить Валерія Курмакаєва
Тема: Оформлення наукової статті : можливості EndNote Online
Тези: Процес підготовки статті для подання в міжнародний журнал. Вимоги журналів до публікації. Створення власної бібліографічної бази даних за допомогою EndNote Online. Сортування записів, створення груп і управління доступом до них. Використання шаблонів оформлення бібліографії. Використання модуля Cite - While - You - Write для Microsoft Word і створення списку літератури безпосередньо при написанні тексту.
20 вересня, п'ятниця, 10:00 – проводить Валерія Курмакаєва
20 вересня, п'ятниця, 14:00 – проводить Валерія Курмакаєва
Тема: Як уникнути "хижацьких журналів"
Тези: Ознаки якісного наукового видання. Поняття хижацького (сміттєвого, недобросовісного) журналу і його основні ознаки. Приклади хижацьких розсилок : як перевірити, куди вам запропонували прислати статтю. "Список Біла" і інші джерела інформації про хижацькі журнали. Методи підбору якісних наукових журналів для публікації.
23 вересня, понеділок, 10:00 – проводить Валерія Курмакаєва
23 вересня, понеділок, 14:00 – проводить Валерія Курмакаєва
Тетяна Кіщак,
директор наукової бібліотеки