Про українські державні символи

18 травня 2018 року
м. Київ, НУБіП України, ауд. 412, блок Д, навч. корпус 12

 

 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 08.05.2018 року №2179 «Про відзначення 27-річниці незалежності України» на факультеті харчових технологій та управління якості продукції АПК куратори кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК Марія Жеплінська і Зінаїда Бурова провели збори зі студентами 2 курсу спеціальності «Харчові технології», присвячені даній даті.

Державна символіка України формувалася не одне сторіччя. В її основі лежать традиції, культура та історія нашої держави. Що ж належить до державної символіки і що вона означає? Звідки і коли вперше з’явився тризуб в історії України? Який вірш є Національним гімном України і на яку музику він покладений? На всі ці запитання ми отримали відповіді під час проведеної зустрічі.

Прапор

Державна символіка України включає жовто-сині барви. У старовину слово «барва» означало не тільки колір, а й одяг, за яким визначалася належність людини до певної групи. В українців національною барвою стала жовто-синя. Насамперед вона з’явилася у розписах церков та у церковних речах – ризах, фарбованій різьбі іконостасів. Пізніше у творах мистецтва – мініатюрах і прикрасах, у гербах українських земель. Ще не об’єднані в єдину державу Київщина і Галичина мали своїми гербами золотого тризуба на голубому полі та золотого лева на голубому полі. Жовто-синя барва була настільки усвідомленою як національна, що першим парламентом України – Центральною Радою у 1917 році без жодного сумніву було узаконено жовто-синій прапор як державний символ.

 

Герб

Малим гербом нашої держави є тризуб. Перша літописна згадка про тризуб датується Х століттям. Це був великокнязівський знак. Його зображення знаходимо на печатці Святослава Ігоревича. Пізніше знак тризуба карбується на срібних монетах великого князя Київського Володимира Святославовича. Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя). Саме тому тризуб ми можемо зустріти на цеглі Десятинної церкви, що знаходиться у м. Києві, на плитах Успенської церкви у м. Володимирі-Волинському. Його зображення присутнє також на варязьких мечах, в гербі французької королеви Анни, на надгробку св. Еріка у Швеції. Український народ сприймає тризуб і як оберіг. Знак тризуба зображався в орнаментах тканин, килимів і навіть на посуді.

Гімн

Національним гімном України є вірш Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», покладений на музику Михайла Вербицького. Вірш було написано у 1862 році, а вперше він був надрукований у львівському журналі «Мета» 1863 року. Отримавши популярність на Західній Україні, патріотичний вірш не пройшов повз увагу і релігійних діячів того часу. Один з них отець Михайло (Вербицький), ще також знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського, написав музику до нього. Вперше цей твір було використано як Державний Гімн у 1917 році.

Студенти наприкінці зібрання разом заспівали гімн України, тим самим дали зрозуміти, що доля нашої країни залежить в тому числі і від них. Приємно це бачити і дуже сподіваємося, що наші студенти внесуть свій особистий вклад в розбудову України!

 

Жеплінська Марія
доцент кафедри ПіОПП АПК

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook