Науковий семінар. Оцінка ризиків виникнення лісових пожеж та розробка стратегій пом’якшення їх негативних наслідків на територіях забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж НУБіП України спільно з Лісовою Службою США та іншими установами 28-30 червня 2017 р. провів міжнародний науковий семінар «Оцінка ризиків виникнення лісових пожеж та розробка стратегії пом’якшення їх негативних наслідків та територіях забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС».
В роботі семінару прийняли участь науковці Лісової Служби США, Дослідницької Станції Рокі Маунтен, Університету Портланда, США, Інституту лісу НАН Білорусі, Українського центру екологічних i водних проектів, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Національного університету цивільного захисту України.
На семінарі представлено ймовірні сценарії поведінки пожежі та оцінки ризиків виникнення пожеж на забруднених територіях зони відчуження; вторинний підйом радіоактивних ізотопів і очікуваний рівень вторинного забруднення внаслідок лісових пожеж; лісові сукцесії на вкритих та невкритих лісом землях. За результатами роботи буде створений набір карт, розроблена стратегія дій щодо удосконалення попередження та гасіння лісових пожеж у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
Програма складається з чотирьох основних компонентів:
1. Доповідь про існуючу модель охорони лісів від пожеж у Чорнобильській зоні відчуження та демонстрація результатів моделювання;
2. Прогалини у наукових дослідженнях та моделюванні;
3. Аналіз системи міжвідомчої взаємодії;
4. Обговорення спільної стратегії, яка поєднує в собі оцінку лісових пожеж ризиків та систему міжвідомчої взаємодії.
Програма семінару
Співробітник Регіонального Східноєвропейського
центру моніторингу пожеж - О. Сошенський