Питання здоров’я людини – питання національної безпеки (в НУБіП пройшов тематичний семінар)

25 травня 2017 року

     25 травня на гуманітарно-педагогічному факультеті відбувся унікальний Міжнародний науково-практичний семінар «Розвиток вищих духовних потреб особистості в контексті формування здорового способу життя». Тож і не дивно, що його тематика зацікавила учасників з інших країн. І зібралися тут, аби обговорити надважливе питання збереження здорової нації, науковці і практики, молоді і досвідчені. Так що вийшов такий собі симбіоз молодечого запалу і перевіреного часом досвіду. Особливістю цього значущого симпозіуму стало те, що про питання здорового способу життя говорили з різних позицій. Мова йшла і про фізичну, і психічну, і соціальну, і духовну його складові. А ще присутні мали змогу отримати конкретні інструменти для збереження або ж відновлення здоров’я. Цій події передувало створення на базі університету Центру духовного відродження та оздоровлення людини і довкілля, головою якого став відомий лікар-новатор і науковець, професор Анатолій Потопальський.

    Привітав учасників із початком роботи семінару ректор університету Станіслав Ніколаєнко, який, як зазначив декан гуманітарно-педагогічного факультету Василь Шинкарук, неодноразово з різних поважних трибун піднімав проблему здоров’я нації. На переконання Станіслава Миколайовича, це питання є питанням національної безпеки, яке має вирішуватися системно, тобто на рівні родини, школи, вишу і держави. І в цьому матеріальне становище відіграє важливу роль, але коли людина бідна духовно і морально – це справжня біда. Станіслав Ніколаєнко звернувся до корифеїв педагогічної науки, які як один стверджували: без моральності і духовності не буде здоров’я. А ще подякував професору Потопальському і його команді за надану можливість поширювати їхні знання і запевнив, що в НУБіП є кому це робити.

     Співголова центру – начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко – звернув увагу на складові довголіття. Серед них – здоровий сон, раціональне харчування, умови довкілля, активність скелетної мускулатури, сімейні традиції, міцна родина, відсутність шкідливих звичок. А ще доповідач звернувся до піраміди потреб Маслоу, ієрархія яких дискутується і нині, які ж потреби передусім треба задовільняти, та до статистики, яка показує, що Україна дуже далеко від першої десятки найщасливіших країн. У відповідному рейтингу ми поки що лише на 132-му місці. Потім Володимир Отченашко коротко розповів присутнім про здобутки вчених університету в оздоровленні довкілля і людини. Мова йшла про дослідження якості і безпеки води, продуктів харчування, ведення аграрного виробництва у випадку ядерних та радіаційних аварій, вирощування культур для виробництва органічної продукції, формування духовних цінностей. 

 

     Професор Анатолій Потопальський розпочав свою доповідь із сумної статистики. Так, кілька днів тому ООН проінформувала, що Україна знаходиться на першому місці за показником смертності. На жаль, лідерство тримаємо і по інших показниках, таких як туберкульоз (ми єдині в Європі, хто має епідемію цієї соціальної хвороби), на додачу ще й шалені цифри по кількості хворих на СНІД і гепатит. До цього часу, за словами вченого, не налагоджена система діагностики крові, зокрема, донорської. Але якщо мобілізуємо увесь свій потенціал, то перспективи таки є. Анатолій Потопальський окремо зупинився на боротьбі з онкологічними захворюваннями. І розповісти йому було що, адже учений є автором першого протипухлинного препарату амітозин, який припиняє поділ ракових клітин. Однак від часу його винайдення, а це ось уже шістдесят років, препарат, який рятує життя безнадійних хворих, так і не зареєстровано офіційно, не впроваджено у широке виробництво. Та не тільки про це йшлося. На превеликий жаль, усе суспільство вражено раковою пухлиною: байдужістю, продажністю і хабарництвом. Відтак знищено духовність. Анатолій Потопальський презентував також нові форми і сорти рослин, одержані за допомогою модифікованих нуклеїнових кислот, знаменитий гібрид кавбуз – найбільшу корисну ягоду, авторські фітопрепарати. А наостанок він закликав бажаючих присвятити своє життя науці розпочинати нею займатися ще зі студентських лав. 

 

 

     Про вклад Анатолія Потопальського говорила його колишня студентка, а нині письменниця Антоніна Листопад. А її авторська поезія на патріотичну тематику не залишила байдужим жодного присутнього у залі. Однодумці вченого – директор дендропарку доктора А.І. Потопальського «Перемога» Людмила Дідківська та старший викладач відділу підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців органів прокуратури Національної академії прокуратури України Людмила Радухівська – розповіли відповідно про унікальність дендропарку та значення і роль громадського руху в оздоровленні людини і довкілля. 

 

 

     Президент Української Академії Інтегративної Медицини Розалія Кобилянська зауважила на такому моменті: сучасна медицина повинна змістити свої акценти на збереження здоров’я, а не на лікування хвороб. Це можливо за умови отримання інформації про функціональний стан людського організму. Саме з такою ціллю розроблено український діагностичний прилад, можливості якого і представила доповідачка. До того ж презентована нею методика уможливлює визначення наслідків упливу різних факторів на людський організм. На завершення Розалія Кобилянська зазначила, що бути здоровими – це красиво, престижно та економічно вигідно. І даруючи життя, Господь наділив нас найбільшою цінністю – здоров’ям, але відповідальність за нього поклав на нас. 

     Однак лікуватися від хвороб потрібно не лише ліками, підкреслила завідувач кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Галина Шевченко. До речі, дослідження стверджують, що тільки на чверть здоров’я залежить від рівня розвитку медицини. То що ж потрібно для того, аби почуватися здоровим? На думку доповідачки, – уникати заздрощів, озлоблення, роздратування, і навпаки – розвивати духовну рівновагу. Ще давньогрецькі мислителі стверджували, що не можна лікувати тіло, не лікуючи душі. Бо хвороби – це втілені у реальність деструктивні думки. Хворі люди створені хворою цивілізацією і хворі роблять свою цивілізацію ще більш хворою. Теж саме відбувається із здоровими людьми: здорові люди будують здорову цивілізацію. Галина Павлівна подякувала ректорові Станіславу Ніколаєнку та декану Василю Шинкаруку за те, що повертають науку до людини. 

     Ознайомив слухачів з оздоровчими властивостями позитивно зарядженої, структурованої води доктор філософії Юрій Марцінишин.

 

     Власним досвідом про те, як треба працювати над собою, поділився завідувач Оздоровчого центру НУБіП України Вячеслав Крупка. Звісно, результат буде за умови наполегливої і щоденної праці. Та це того вартує. Також доповідач представив гостям очолюваний ним центр і його роль у профілактиці та оздоровленні людини. 

     А завідувач кафедри ботаніки Борис Якубенко презентував підручник «Лікарські рослини: технологія вирощування та використання». 

     Під оплески аудиторії декан Василь Шинкарук вручив подяки доповідачам семінару.

 

     Після невеликої перерви усі охочі змогли взяти участь у психологічних тренінгах.

Ольга Наконечна 


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook